петък, април 19, 2024
HomePremier League3-3 срещу Лийдс: Трите точки на Коутиньо не са достатъчни за Астън...

3-3 срещу Лийдс: Трите точки на Коутиньо не са достатъчни за Астън Вила

Астън Вила стигна само до равенство в мач с висока резултатност в сряда вечер. Въпреки изключителното представяне на полузащитника Коутиньо.

13 минути. Толкова време е било необходимо на Коутиньо, за да се разпише в мача срещу Лийдс Юнайтед. Бразилецът, който през зимата бе взет под наем от Барселона, завърши веднъж хладнокръвно (30-и), а след това дори подготви още два гола.

Чудесна асистенция за 2:1

Асистенцията му от 38-ата минута беше особено забележителна: с чудесен начален пас бившият играч на ФКБ изпрати Рамзи по пътя му, който завърши сигурно пет минути по-късно, отново след асистенция от Коутиньо.

Лийдс Юнайтед поведе рано в отбора на Стивън Джерард. Джеймс (9 г.), който в края на първото полувреме също намали изоставането (45.+2), също се отчете с попадение.

Лоренте има последната дума

Головете на бившия играч на Ман Юнайтед също бяха решаващи в крайна сметка, тъй като през второто полувреме Ллоренте изчисти слаб опит за изчистване (63-и). Бившият играч на Ливърпул Коутиньо не успя да се наложи след почивката, а на съотборника му Конса бе показан жълт картон в 87-ата минута. Въпреки осемте минути продължение резултатът остана 3:3.