csütörtök, április 25, 2024
HomePremier League3-3 a Leeds ellen: Coutinho három gólja kevés az Aston Villának

3-3 a Leeds ellen: Coutinho három gólja kevés az Aston Villának

Aston Villa csak döntetlent ért el egy gólgazdag mérkőzésen szerda este. A középpályás Coutinho kiemelkedő teljesítménye ellenére.

13 perc. Ennyi időre volt szüksége Coutinhónak, hogy rányomja a bélyegét a Leeds United elleni mérkőzésre. A télen az FC Barcelonától kölcsönkapott brazil egyszer (30.) fejelt higgadtan, majd még két gólt is előkészített.

csodálatos assziszt a 2:1

A 38. percben adott asszisztja különösen figyelemre méltó volt: az ex-FCB-játékos egy csodálatos nyitó passzal küldte útjára Ramsey-t, aki öt perccel később, szintén Coutinho asszisztja után, biztonságosan fejezte be a meccset.

A Leeds United korán vezetést szerzett Steven Gerrard csapatában. James (9.), aki az első félidő végén (45.+2) is csökkentette a hátrányt, szintén két gólt szerzett.

Llorenteé az utolsó szó

A korábbi ManUnited-játékos góljai is döntőek voltak a végén, hiszen Llorente a második félidőben leporolt egy gyenge tisztázási kísérletet (63.). Az ex-Liverpool-játékos Coutinho a szünet után nem tudott érvényesülni, csapattársa, Konsa pedig a 87. percben sárga lapot kapott. A nyolcperces hosszabbítás ellenére az állás 3:3 maradt.