петък, март 29, 2024
HomePremier League"Светците" обръщат мача за три минути: Tottenham lose to Southampton

„Светците“ обръщат мача за три минути: Tottenham lose to Southampton

Tottenham Hotspur не успя да изпревари съперника си Arsenal FC. Севернолондончани загубиха с 3:2 у дома от Саутхемптън, който се представи достойно.

Преди началото на мача беше ясно, че ако „шпорите“ победят Саутхемптън, те ще преминат през Арсенал на шесто място в таблицата. Но домакините имаха проблеми от самото начало с добре организирания отбор на Ралф Хазенхютл. Въпреки това Тотнъм направи 1:0 след 18 минути, но Беднарек, играч на „светците“, беше замесен, като удари собствената си мрежа. Преди това Reguilon не успя да вкара гол(16.).

Saints първи с множество шансове и автогол

Но дефицитът изобщо не шокира гостите. Малко след това Broja отбеляза заслужено изравнително попадение (23-ти) и дори имаше възможност да вкара още един гол (36-ти). Подобно на някои от съотборниците си обаче той не успя да вкара топката в мрежата – Перо също не успя да уцели напречната греда (43.). От друга страна, Тотнъм дълго време нямаше големи шансове, а Кейн най-накрая бе близо до гол в 54-ата минута, но стреля с глава.

Son вкара гол – кръстът на Уорд-Проуз се превърна в щастие

Son се справи по-добре в 16-ата минута, въпреки че Тотнъм стигна до 2:1, след като нарушението на Емерсон Роял беше оспорено срещу Борха (70-ата минута). В заключителните етапи небрежният флангови футболист на „шпорите“ Уорд-Проуз на два пъти позволи на топката да влезе безпроблемно в шестнайсеторката – и Елюнуси (79-ата) и Адамс (82-ата) безпроблемно вкараха в рамките на три минути.

За кратко време дори изглеждаше, че Тотнъм ще запази точката. В третата минута на добавеното време Жокер Бергвийн вкара топката в мрежата, за да направи резултата 3:3. Преди това обаче холандецът беше в офсайд. Така „шпорите“ остават на седмо място. Отборът на Хазенхютл направи обрат, както и в мача от лигата срещу МанСити.