събота, април 27, 2024

Реал Мадрид постигна петата си поредна победа в лигата. При гостуването си на УД Лас Палмас, мадридистите се върнаха след гол пасив, за да обърнат мача

Реал Мадрид пътува до Гран Канария без Белингам, който е отстранен. Освен англичанина, от стартовата XI липсваха още Менди, Феде Валверде, Чуамени и вратарят Кепа (всички те бяха на пейката). Лунин на вратата, Фран Гарсия, Дани Себалос, Камавинга и Брахим Диас бяха нови в отбора, който победи UD Almeria с 3:2 късно.

УД Лас Палмас се представят силно досега през сезона, като спечелиха последните си два мача, без да допуснат гол. Срещу Реал Мадрид отборът на треньора Франсиско Гарсия Пимиента започна енергично и създаде първите шансове.

След това Родриго имаше страхотен шанс, но го пропусна и бе отказан от Валрес, който реагира добре във вратата на домакините (4). След това Реал се доближи до тях, главно чрез засади, но играта остана равностойна (през първото полувреме Лас Палмас притежаваше 53% от топката).

Отначало нямаше сериозни шансове, но към края на първото полувреме и двата отбора се доближиха до противниковата врата: Кардона стреля малко над вратата на Лас Палмас (34′), а в другия край на мача хармонично си партнираха Родриго и силният Винисиус Жуниор. Въпреки това през първите 45 минути не бяха отбелязани голове

Хави Муньос изведе Лас Палмас напред – Реал обърна мача

След почивката силният промотиран отбор започна по-добре. Първо Мунир имаше добър шанс, но Лунин спаси (47′). Малко след това домакините можеха да празнуват: Бърза атака по десния фланг първоначално беше насочена към Сандро, който преодоля Рюдигер в единоборство. Хави Муньос го прехвърли и направи резултата 1:0 (53′).

Отговорът на Реал не закъсня: предполагаемият гол на Карвахал беше отменен заради засада (57′), но няколко минути по-късно нямаше нищо нередно във вратата на Винисиус Жуниор: Силно подгонен от Камавинга, бразилецът вкара в десния ъгъл (65′).

Tchouameni вкара победното попадение

След това Лас Палмас не измисли почти нищо, но Реал играеше за победа. Мадридистите бяха възнаградени от Чуамени, който с глава засече центриране от корнер на Кроос (84′), за да постигнат петата си поредна победа в лигата и да поемат временно лидерството на върха в таблицата

Лас Палмас ще бъде домакин на ФК Гранада следващата събота (16:15 ч.). Реал Мадрид вече има мач за наваксване на изоставането от ФК Хетафе в четвъртък (21:00 ч.).