неделя, април 28, 2024
HomeSerie AГривната на Лофтъс-Чийк не е достатъчна: Милан пропуска твърде много дузпи

Гривната на Лофтъс-Чийк не е достатъчна: Милан пропуска твърде много дузпи

Милан не успя да се възползва от подхлъзването на настоящия лидер Ювентус, за да се доближи до него. Росонерите пропуснаха две дузпи срещу Болоня, но все пак успяха да обърнат мача междувременно – преди Болоня да получи и дузпа в продължението на мача

След равенството 1:1 на Ювентус срещу Емполи Милан имаше възможност да навакса изоставането си. Играта обаче започна бавно срещу Болоня, който напоследък беше изминал три мача без победа в първенството. Едва в 19-ата минута „росонерите“, които бяха без промяна от победата с 3:2 в Удине, отправиха първите си сериозни удари към вратата чрез Рафаел Леао и Калабрия.

Зиркзее дава преднина на Болоня, след което става диво

Зиркзее бе особено атрактивен за гостите и също така бе отговорен за преднината след малко по-малко от половин час (29′) – преди това Кяер на два пъти бе спасил удари на Фабиан.

Последваха диви минути: Фъргюсън беше вдигнал крак в наказателното поле на Болоня, а главата на Кяер беше малко по-ниска. Реферът Давиде Маса отсъди в полза на росонерите – и отсъди дузпа. Преди дузпата да бъде изпълнена, треньорът на гостите Тиаго Мота толкова се разстрои от решението, че веднага му бе показан червен картон. Скорупски успокои нервите на своя треньор, като спаси дузпата на Жиру, която не беше много добре поставена (42′).

Три минути по-късно обаче полският страж трябваше да лови топката от мрежата: Лофтъс-Чийк се бе измъкнал от близко разстояние след бърза атака отдясно (45′). Отборите се оттеглиха на полувремето при равенство от по един гол и с общо шест жълти картона.

През второто полувреме играта значително се изравни. Въпреки това и Зиркзее (над гредата, 49′), и Рейндерс (напречната греда, 64′) имаха възможности да изведат своите отбори напред

Тео пропусна следващата дузпа

В заключителните етапи Милан имаше чудесен шанс да изравни, но домакините отново пропуснаха дузпа – Бойкема беше съборил Рафаел Леао с твърд удар в лицето. Този път Тео не успя да уцели гредата, но французинът сам спаси последвалия удар (74′). Празненствата обаче бързо утихнаха, тъй като изпълнителят на дузпата няма право да бъде първият играч, който докосва топката отново, ако тя е попаднала в гредата – точно това се случи в този случай.

Лофтус-Чийк все пак обърна мача в полза на ломбардците с удар с глава (83′). Но мачът все още предлагаше още една сцена: Влезлият като резерва Терачано задържа Кристиансен за фланелката при далечната греда и съдията Маса отсъди дузпа след намесата на VAR – третата в съботната вечер. За разлика от Жиру и Тео, Орсолини реализира от бялата точка (90.2) – и осигури точката за клуба изненада на този сезон в Серия А, който остава в центъра на събитията.