събота, април 20, 2024
HomePremier LeagueЪглов удар, удар с глава, гол: Арсенал спечели с мозък в Уест...

Ъглов удар, удар с глава, гол: Арсенал спечели с мозък в Уест Хем

Два ъглови удара осигуриха на ФК Арсенал победа в Уест Хем Юнайтед. Артилеристите се върнаха на мястото, даващо право на участие в Шампионската лига, след минималната победа.

Треньорът на „чуковете“ Дейвид Мойс направи пет промени след загубата с 2:1 от Айнтрахт Франкфурт в първия полуфинален мач от Лига Европа: Фабиански, Фредерикс, Куфал, Нобъл и Бенрама започнаха на мястото на Ареола, Джонсън, отстранения Доусън, Сучек и Антонио.

Микел Артета направи три промени в звездната формация на Арсенал след поражението с 3:1 от Манчестър Юнайтед, като Томиасу, Холдинг и Мартинели замениха Седрик, Уайт и Смит Роу.

Първото полувреме набира скорост в края

И двата отбора бяха компактни и добре организирани през първия период, като в дълги периоди от време се неутрализираха взаимно. Единственият подход към гола, който си заслужава да се спомене, беше бърза контраатака на Уест Хем, която доведе до блокиран опит на Ланзини чрез Куфал (30.).

След това обаче играта се ускори и Нкетия предизвика Фабиански, а Холдинг реализира последвалия ъглов удар, за да поведе (38-и). От своя страна „чуковете“ за малко не получиха незабавен отговор от ъглов удар, когато Рамсдейл реагира добре на Райс (40). Въпреки това домакините изравниха преди почивката чрез Боуен, който вкара с последното си действие преди почивката (45-ата минута).

След смяната на краищата домакините доминираха и явно владееха повече топката. Първата забележителност обаче дойде от „артилеристите“, които многократно повеждаха след ъглов удар, този път изпълнен от Габриел (54 г.). След втория гол Арсенал започна да контраатакува и позволи на Уест Хем да се наложи.

Gunners изиграха двоен мач и пропуснаха решението

Въпреки това „чуковете“ не знаеха какво да правят с по-голямата част от топката, докато гостите продължаваха да правят пропуски. На два пъти Нкетиах пропусна да вкара решаващия гол: първо не уцели вратата в 72-ата минута, а малко по-късно (79-ата) Фабиански спаси. От друга страна, Уест Хем не успя да се противопостави на Рамсдейл и Арсенал запази резултата 2:1.

West Ham е домакин на Франкфурт във втория мач от Лига Европа в четвъртък (21:00 ч.) и на Норич в първенството следващата събота (15:00 ч.). В същото време „артилеристите“, които с победата си изпревариха Тотнъм и заеха четвърто място, ще домакинстват на Лийдс.