петък, април 19, 2024
HomeSerie AСтражът на Фиорентина помага: Рафаел Леао доближи Милан до титлата

Стражът на Фиорентина помага: Рафаел Леао доближи Милан до титлата

Лидерите от Милано не свалиха гарда срещу Флоренция в неделя и се доближават все повече до титлата. Вратарят на Фиорентина имаше пръст в работната победа.

Предишната седмица победата на Милан с 2:1 в Лацио дойде в продължението на мача, а срещу Флоренция беше късен победител. Милан, който започна без промени, първоначално се бореше с неудобната Фиорентина, която почти поведе в 10-та минута. След корнер Игор дори получи правото да вземе топката, но ударът му с левия крак от 12 метра мина встрани от вратата.

Но Жиру имаше най-добрия шанс преди почивката. Точният пас на Кесие беше истинска наслада за очите, французинът прати коженото кълбо над крака на стража Терачано, но и покрай вратата (17.). Въпреки че играта не беше никак разочароваща, на почивката тя остана без голове.

Но след това Милан увеличи температурата. Рафаел Леао (47-и) и Тео Ернандес (53-и) пропуснаха шансовете си, а Кесие (52-и) не успя да се справи с мощен удар с левия крак от остър ъгъл срещу брилянтния Терачано, който се измъкна навреме.

Стражът на Фиорентина подготвя Рафаел Леао за победния гол

В 67-ата минута Ибрахимович също се включи, но не успя да окаже решаващо влияние (шведът бе вкарал победния гол в Лацио). Победителят в мача не беше старец, а младеж: стражът Терачано, който дотогава беше на сигурна скамейка, напълно изпусна пас отдясно. Топката попадна точно в краката на Рафаел Леао, който получи топката на 20 метра от вратата, навлезе в наказателното поле и влезе в него. 22-годишният футболист изведе Терачано на грешна позиция с удар в късия ъгъл – 1:0, 82-ра минута.

Пет минути по-рано стражът Майгнан спаси страхотен рефлекс при удар с глава на Кабрал и Фиорентина не изпусна нервите си. Но това не беше достатъчно срещу „росонерите“, които са все по-близо до титлата. Следващото препятствие ги очаква следващата неделя в Хелас Верона.