събота, май 4, 2024
HomePremier LeagueХаверц бележи два пъти в рамките на три минути: Burnley се разпадна...

Хаверц бележи два пъти в рамките на три минути: Burnley се разпадна след почивката

ФК Челси излезе начело в надпреварата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Първоначално „сините“ имаха трудности в Бърнли, но след почивката се развихриха.

Треньорът на Челси Томас Тухел направи добра ротация след победата с 3:2 над Лутън Таун в турнира за Купата на Англия през седмицата, като привлече шестима нови играчи – Чалоба, Тиаго Силва, Джеймс, Канте, Пулишич и Хаверц. Вернер и Лукаку, наред с други, трябваше да заемат местата си на пейката в замяна.

Едно познато лице в стартовия състав на треньора на Бърнли Шон Дийч от Бундеслигата се намираше в атака: бившият играч на Волфсбург Вегхорст започна като един от двамата нападатели.

Weghorst и McNeil пропуснаха да поведат на Бърнли

В първия си мач от Висшата лига след оттеглянето на Роман Абрамович сините първоначално изпитваха трудности. Домакините поставиха под напрежение защитата на Челси още в началото. Ленън (8-и) и Макнийл (12-и) създадоха първите подстъпи.

Най-опасният шанс за Челси бе пропуснат от Джеймс, чийто удар бе блокиран (15-и). Иначе „сините“ доминираха в мача, но домакините бяха тези, които създаваха положения в наказателното поле: Вегхорст за малко да пропусне да поведе, когато ударът му от няколко метра беше блокиран от Тиаго Силва, който беше точно пред линията (17.). Малко по-късно Макнийл получи чиста позиция след неадекватно спасяване с юмрук от страна на Менди, но стреля над вратата от близко разстояние (30.).

Три гола за осем минути: Челси увеличава температурата след почивката

На почивката мачът завърши при нулево равенство, но това скоро щеше да се промени: Джеймс откри резултата през второто полувреме с прекрасен удар, като първо надбяга Макнийл отдясно, а след това завърши в далечния ъгъл от остър ъгъл (47-и). Малко след това Хаверц вкара гол: в рамките на три минути нападателят вкара първо с глава (52.), а след това и от близко разстояние (55.).

Пулишич завърши резултата четвърт час по-късно, когато Тарковски направи сериозна грешка и отклони кръста право в краката на нападателя на Челси. След това бившият играч на Дортмунд нямаше проблеми да преодолее стража на Бърнли Поуп (69-и).

След това Челси контролираше играта и държеше топката да циркулира в собствените им редици. Нямаше кой знае какво развитие напред, но Бърнли не показа никаква устойчивост в атака, след като допусна четири гола за 25 минути.

Домакините трябва да съберат точки срещу изпадане срещу други конкуренти. Следващата възможност е следващата събота (16:00 ч.) в Брентфорд. От друга страна, ФК Челси, който е домакин на Норич Сити следващия четвъртък (20:30 ч.), може да се класира напред в надпреварата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига.