четвъртък, април 25, 2024
HomeLa Liga4:1 след изоставане: Реал е готов за ПСЖ

4:1 след изоставане: Реал е готов за ПСЖ

Реал Мадрид все още е на път да спечели титлата в Ла Лига. Въпреки че изоставаха в началото, Бланкос спечелиха с 4:1 срещу Реал Сосиедад и отпразнуваха успешна генерална репетиция за Шампионската лига.

Треньорът на Реал Карло Анчелоти до голяма степен се отказа от кадрови промени въпреки предстоящата трудна задача в Шампионската лига срещу ПСЖ. С изключение на контузения Кроос, Бланкос пуснаха на терена почти всичко, което заслужаваше внимание.

Коралите обаче пропуснаха началото на мача, дълго време се бориха и изостанаха рано (10-и) след лошо изчистване на Карвахал срещу Силва и последвала дузпа на Оярсабал.

С преднина зад гърба си Сан Себастиан започна да контраатакува все повече и повече – и това върна Реал в играта. Мадридчани получиха повече достъп и обърнаха мача още до полувремето. Камавинга (40-ата минута) и Модрич (43-ата минута) превърнаха 0:1 в преднина от 2:1 на почивката с прекрасни далечни удари.

След подновяването на играта тя стана едностранна. Сан Себастиан демонстрира известни усилия, но Реал имаше по-голям устрем към вратата – и доведе до предварителното решение по-малко от четвърт час преди края. Бензема се възползва от дузпа (Ариц за Винисиус) и вкара 20-ия си гол за сезона (76-и). Малко след това Асенсио оформи крайния резултат 4:1 (79.).

С тази победа Реал увеличи преднината си в таблицата, а освен това придоби ново самочувствие за двубоя с ПСЖ в ШЛ.