четвъртък, май 16, 2024
HomeBasketball"Отчаяние" и рекорд на Джеймс - Мавс спечелиха трилър

„Отчаяние“ и рекорд на Джеймс – Мавс спечелиха трилър

Леброн Джеймс направи рекордно шоу, за да изведе Лос Анджелис Лейкърс до така необходимия успех в НБА.

С 56 точки при победата над Голдън Стейт Уориърс със 124:116 37-годишният играч изравни рекорда на Трей Йънг за сезона в НБА в събота (местно време) и помогна на Лейкърс да постигнат първата си победа, след като преди това загубиха четири поредни мача.

James вкара 16 точки само в последните девет минути на мача, като вкара три тройки за 76 секунди. 34 секунди преди края Джеймс се свърза със съотборника си Кармело Антъни за решаващата тройка. Лейкърс обърнаха мача, като го спечелиха с 35:22 през последната четвърт.

„Наистина нямам думи за това. Невероятно представяне на най-добрия играч в историята“, каза треньорът на Лейкърс Франк Вогел за представянето на Джеймс. „Той беше феноменален“, каза Антъни. Това е най-добрият резултат на Джеймс с фланелката на Калифорния и третият по големина в 19-годишната му кариера в НБА. Личният му рекорд (61) е поставен през 2014 г. за Маями Хийт.

Много критикуваните Лейкърс все още са едва девети в Западната конференция с 28 победи и 35 загуби, но отново изпратиха сигнал по пътя си към турнира на плейофите (места 7-10) за шампионския кръг. Джеймс каза, че в събота вечер отборът е бил воден от „отчаяние“ – „просто отчаяние. Имахме нужда от тази победа, тя означава много. Хубаво е да го постигнем пред собствените си фенове, те го заслужават.“

От своя страна Уориърс, за които Стеф Къри завърши с 30 точки, преживяват известен спад; това беше четвъртата им поредна загуба. Но те са на път да заемат третото място на Запад. „Напоследък те се препъват малко, но ние се препъваме през целия сезон“, каза Джеймс. Езерняците бяха загубили 11 от предишните си 14 мача.

Далас печели без Дончич

Истински трилър спретнаха Далас Маверикс и Сакраменто Кингс – 114:113! Без Лука Дончич (контузия на пръста) в един момент Мавс изоставаха с 19 точки, но в крайна сметка ликуваха след тройка на Дориан Фини-Смит 3,3 секунди преди края. Макси Клебер пропусна втори пореден мач с контузия в глезена.

Братя Уогнър се събират отново

Братята Франц и Мориц Вагнер претърпяха поражение с Орландо Меджик от Мемфис Гризлис с 96:124 (45:68). Слабата втора четвърт доведе до изоставане от 23 точки на почивката. Мориц Вагнер записа първия си „дабъл-дабъл“ за сезона със 17 точки и 11 борби, а в две от статистиките успя да постигне двуцифрен резултат. 24-годишният играч се завърна в състава на Орландо, след като преодоля контузия в ребрата и пропусна девет мача. Франц Вагнер завърши с 15 точки.

Преди това Орландо беше спечелил три от четири мача, но с общо само 16 победи отборът е на дъното на Източната конференция.