неделя, април 28, 2024
HomePremier LeagueХааланд вкарва три пъти: ефективният ManCity категорично побеждава Фулъм

Хааланд вкарва три пъти: ефективният ManCity категорично побеждава Фулъм

Манчестър Сити отпразнува четвъртата си победа в четвъртия си мач в лигата. Срещу Фулъм защитаващите титлата си футболисти бяха прагматични и имаха на своя страна VAR, както и Хааланд, който вкара три точки.

Необичайно дълго време отне на Манчестър Сити да се включи в мача срещу ФК Фулъм в събота, като Палхиня отсъстваше от състава след отбитата си стъпка в Байерн. С новото попълнение Доку, който дебютира със стартовата единайсеторка, иначе доминиращата игра на „небесносините“ се развиваше бавно.

Рийм отговори на Алварес чрез завръщане на поста

Трябваше да минат цели 30 минути в отсъствието на Пеп Гуардиола, който претърпя операция на гърба, преди да се разгърне първата типична атака на Сити – и бързо да им даде преднина: Ковачич се измъкна към Хааланд, който малко неохотно намери Алварес. Ел Арана се възползва от предоставената му възможност и се разписа (31-ви).

Резултатът 1:0 обаче не трая дълго, само две минути по-късно Риам вкара в мрежата ъглов удар и изравни (33.). Полувремето остана необичайно за домакините, които многократно оставяха пространства на „котиджърс“, от които те не успяваха да се възползват поради почти небрежно изпуснати пасове.

Akanji офсайд? VAR на страната на Аке

Отборът на Марко Силва беше наказан за това по най-спорния начин. Аке кимна почти в момента, в който прозвуча сигналът на полувремето, но Аканджи беше в явен офсайд и се беше измъкнал от топката толкова късно, че забавената реакция на Лено беше ясно видима (45.+5). VAR обаче не беше доволен от действието на швейцарския национал. След дълго разглеждане Майкъл Оливър най-накрая посочи центъра и Сити се оттегли на почивката с преднина от 2:1.

След почивката картината от първото полувреме не се промени особено. МанСити играеха превъзходно, но им липсваше финалната решителност. Тройните победители обаче бяха ледено студени. При третия реален шанс в мача Хааланд, който до този момент беше почти незабележим, взе предварително решение при асистенция от Алварес и преодоля Лено, за да направи 3:1 (58-ата минута).

Три точки на Хааланд за решението

Бившият играч на Дортмунд и действащият световен шампион щяха да останат решаващите фигури в отбора, който сега действаше с по-голям устрем. Първо Хааланд отново заложи на Алварес, срещу когото Диоп спаси (64-та минута). След това французинът закъсня срещу аржентинеца и предизвика дузпа, която Хааланд използва за решителното 4:1 (70.).

Последва заключителна фаза, която не предложи кой знае какъв развой заради многобройните смени, в която Фулъм отново показа предпазливост. Едерсон бе на мястото си срещу Хименес (74), преди Хааланд да вкара третия си гол в добавеното време, за да оформи крайното 5:1 (90.+5). Остана заслужената победа на ефикасния отбор на МанСити, който прагматично и спокойно влезе в международната почивка като лидер в лигата, без да изпусне нито една точка.

След международната пауза двата отбора ще продължат в крачка: в събота, 16 септември, „небесносините“ ще приемат Уест Хем от 16:00 ч., а Фулъм ще посрещне Лутън Таун по същото време.