понеделник, април 29, 2024
HomeSerie ALazio се пропуква в Наполи: дебютен гол на Камада разваля дебюта на...

Lazio се пропуква в Наполи: дебютен гол на Камада разваля дебюта на Линдстрьом

Вицешампионът Лацио Рома нанесе първото си поражение в лигата на действащия шампион Наполи в събота вечер. Никой не би очаквал това преди мача – а вероятно и след първите 45 минути.

Условията не можеха да бъдат по-различни, въпреки че в събота вечер на стадион „Диего Армандо Марадона“ действащите шампиони посрещнаха действащите вицешампиони. Но докато Наполи се бяха подготвили убедително, спечелвайки първите си два мача за сезона, Лацио бяха загубили както в Лече (1:2), така и у дома от ЦФК Дженоа (0:1)

И с изключение на една сцена, първите 45 минути подсказваха, че тенденцията на двата отбора ще се запази. Наполи се втурна като огън, но на Кварацхелия (3, 21) и Осимхен (13) им липсваше финалната прецизност. До 30-ата минута Лацио на практика не бе заемал място в крайната третина на противника. И тогава химелблауен изведнъж вкараха мечтания гол: Фелипе Андерсон проби през основната линия и намери Луис Алберто в петметровата зона, който с пета вкара топката в късия ъгъл (30.).

Това беше специален гол за испанеца: само той и Джакомо Бонавентура са дали поне по един гол и една асистенция през последните осем сезона в Серия А. Но Луис Алберто нямаше дълго време да се радва: Наполи отвърна яростно и имаше късмет – изстрел на Зелински от втора линия бе отразен на два пъти за изравнителното попадение (32.).

Наполи можеше да поведе още преди почивката, но след страхотна подготовка от страна на капитана ди Лоренцо, напредналият Оливера прогони топката над напречната греда (40.). След почивката Лацио действаше по-смело и бързо беше възнаграден. Фелипе Андерсон намери Камада на границата на наказателното поле, който завари топката в долния десен ъгъл от полулева позиция (52.). Това беше първият гол в Серия А за японския футболист, който напусна Айнтрахт Франкфурт със свободен трансфер през лятото.

Малко след това Камада трябваше да прекрати участието си, тъй като Гуендузи, който беше подписал в деня на крайния срок, получи ранен шанс да се докаже. И французинът се възползва впечатляващо от него: бившият ерландец първо изпрати по пътя си Закани, който преодоля Мерет (67.), а след това самият Гуендузи вкара топката в горния десен ъгъл (71.). Спънка в това, което трябваше да бъде блестящ дебют: и двата гола бяха признати за засада.

Линдстрьом вкара изравнителния гол с крак в последната секунда

Така че при дебюта на Линдстрьом в 75-ата минута резултатът все още беше „само“ 1:2, но Наполи някак си бяха дръпнали шалтера с гола на Камада. Вече нищо не се получаваше за южноиталианците. Беззащитни в нападение, уязвими в защита – така трябваше да се опише необяснимото представяне на Наполи през второто полувреме. Вместо това Дзакани отново имаше 3:1 на крака, но просто пропусна отдясно (85-ата минута).

И така Лацио ненужно остави вратата си отворена. Линдстрьом едва не се разписа, но след пас от Хуан Жезус датчанинът прогони топката над напречната греда от близко разстояние (90.+6). Така приключението в Серия А започва за бившия играч на Франкфурт с дузпа.

Единственият отбор, който взе пълен актив от девет точки от първите три мача, е Милан. След международната пауза Наполи ще трябва да покаже различно лице, за да не изостава от росонерите. Особено защото го очакват три гостувания: на ЦФК Дженоа (16 септември), в горния ешелон на Спортинг Брага (20 септември) и на ФК Болоня в края на септември.