неделя, април 28, 2024
HomePremier LeagueФодън собственоръчно обръща мача: Ман Сити намалява изоставането си от Ливърпул

Фодън собственоръчно обръща мача: Ман Сити намалява изоставането си от Ливърпул

Манчестър Сити се възползва от поражението на Ливърпул в топ мача: Благодарение на трите точки на Фоден шампионите спечелиха с 3:1 в Брентфорд и намалиха разликата до лидерите

178 дни Феновете на Ман Сити чакаха този момент: В Брентфорд Де Бройне и Хааланд бяха заедно на терена за първи път от откриващия мач на настоящия сезон на Висшата лига. Норвежецът беше едно от четирите нови попълнения заедно с Уокър, Рубен Диас и Бернардо Силва, като се завърна в стартовата единайсеторка след добри два месеца. Квартетът беше заменен на пейката от Люис, Стоунс, Матеус Нунеш и Доку при поражението с 3:1 от Бърнли.

На обединеното дуо обаче все още му липсваше връзка: едва в осмата минута Де Бройне намери Хааланд, който успя да стреля само в Пинок. Като цяло доминиращият Ман Сити трудно успяваше да проникне в последната третина срещу сгъстената защита на Брентфорд. По тази причина Алварес (10, 14) и Уокър опитваха далечни удари (14), които не представляваха сериозни проблеми за бившия играч на Фрайбург Флекен.

Вратарят не само се прояви на линията, но и предостави асистенцията малко след това: дълъг нисък удар на Флеккен се оказа на пътя на голмайстора Мопей, защото Тони Аке умело го беше блокирал – 1:0 беше първият удар към вратата на пчелите, за които зимният новак Регуйлон дебютира в стартовата XI.

Как реагираха „гражданите“? Почти с незабавен отговор: Хааланд не прие подаръка на Джанелт (23′). Гостите обаче също имаха нужда от помощта на Брентфорд, за да представляват сериозна заплаха. Такъв беше случаят и в продължението на първото полувреме – когато Фоден се възползва от грешка на Пинок, за да изравни (45.+3).

В средата на най-добрата фаза на Брентфорд Фоден прави разликата

Малко след почивката Фоден добави втория си гол. Родният нападател кимна в мрежата с глава след перфектно изпълнена дузпа от Де Бройне (53′). Пчелите обаче не се шокираха и след това имаха най-добрия си период. До изравнителен гол обаче не се стигна, тъй като Ньоргард не успя да преодолее Рубен Диас (60′), а Тони (67′) пропусна.

В средата на този период Ман Сити взе окончателно решение: Фодън на практика бе еднолично отговорен за победата на гостите с тройния си гол (70′). В заключителните етапи щастливите в пасовете си „гражданите“ държаха западнолондончани далеч от собствената им врата и отпразнуваха деветата си поредна победа във всички състезания

Мансити спечели с 3:1 и се оказа облагодетелстван от поражението на лидера Ливърпул в Арсенал – и намали разликата с червените на две точки. Освен това небесносините, които спечелиха четвъртото си поредно гостуване, след като изоставаха, все още имат мач преднина