szombat, május 4, 2024
HomePremier LeagueFoden egymaga megfordítja a meccset: a Man City felzárkózott a Liverpoolra

Foden egymaga megfordítja a meccset: a Man City felzárkózott a Liverpoolra

A Manchester City kihasználta a Liverpool vereségét a csúcsmeccsen: A hárompontos Foden révén a bajnok 3-1-re nyert a Brentford otthonában és csökkentette a lemaradást a listavezetőhöz képest

178 napja vártak erre a pillanatra a Man City szurkolói: A Brentfordban De Bruyne és Haaland a Premier League aktuális szezonjának nyitómeccse óta először lépett pályára együtt. A norvég Walker, Ruben Dias és Bernardo Silva mellett egyike volt a négy új szerzeménynek, aki bő két hónap után tért vissza a kezdő tizenegybe. A kvartettet Lewis, Stones, Matheus Nunes és Doku váltotta a kispadon a Burnley elleni 3-1-es vereség alkalmával.

Az újraegyesített duóból azonban továbbra is hiányzott a kapcsolat: De Bruyne csak a nyolcadik percben találta meg Haalandot, aki csak Pinnock mellé tudott lőni. Összességében a domináns Man City nehezen tudott behatolni az utolsó harmadba a szoros Brentford-védelem ellen. Emiatt Alvarez (10, 14) és Walker próbálkozott távoli lövésekkel (14), amelyek nem okoztak komolyabb gondot az ex-Freiburgos Flekken számára.

A kapus nem csak a hajrában bizonyított, de nem sokkal később az asszisztot is megadta: Flekken hosszú, alacsony beadása a gólszerző Maupay útjában kötött ki, mert Toney Aké ügyesen blokkolta – az 1-0 volt az első kapura lövése a Méheknek, akiknél a téli újonc Reguilon debütált a kezdő XI-ben.

Hogyan reagáltak a Polgárok? Szinte azonnali válasszal: Haaland nem fogadta el Janelt ajándékát (23′). A vendégeknek azonban a Brentford segítségére is szükségük volt ahhoz, hogy komoly veszélyt jelentsenek. Így volt ez az első félidő hosszabbításában is – amikor Pinnock hibáját kihasználva Foden egyenlített (45.+3).

A Brentford legjobb szakaszának közepén Foden hozza a különbséget

Röviddel a szünet után Foden már a második gólját is hozzátette. A saját nevelésű csatár De Bruyne tökéletesen átvett keresztlabdáját bólintotta a hálóba (53′). A Méhek azonban nem hagyták magukat megrázni, és ezt követően a legjobb periódusukat produkálták. Az egyenlítés azonban elmaradt, mivel Nörgaard nem tudta legyőzni Ruben Diast (60′), Toney (67′) pedig mellé lőtt.

Ennek az időszaknak a közepén a Man City végleg eldöntötte a mérkőzést: Foden gyakorlatilag egymaga volt felelős a vendéggyőzelemért a triplájával (70′). A záró szakaszban a passzjátékos Citizens távol tartotta a nyugat-londoniakat a saját kapujuktól, és sorozatban kilencedik győzelmüket ünnepelhették minden versenyben

A ManCity 3-1-es győzelmével a listavezető Liverpool Arsenalban elszenvedett vereségének is haszonélvezője lett – és két pontra csökkentette hátrányát a Vörösökkel szemben. Ráadásul az Égszínkékek, akik zsinórban negyedik idegenbeli meccsüket nyerték meg, miután hátrányba kerültek, még mindig egy meccsel a kezükben vannak