четвъртък, май 2, 2024
HomePremier LeagueФодън открива резултата в Евертън: Ман Сити предотвратява поредното подхлъзване

Фодън открива резултата в Евертън: Ман Сити предотвратява поредното подхлъзване

Манчестър Сити се противопостави на полувремето на Евертън, за да обърне мача през второто полувреме

След поражението с 2:1 от „шпорите“ мениджърът на Евертън Шон Дийч направи две промени в отбора си. Андре Гомеш и Бето започнаха на мястото на Гуейе (не е в състава) и Калвърт-Люин (на пейката).

В сравнение с победата с 4:0 над Флуминензе на финала на Световното клубно първенство в Рио де Жанейро, треньорът на Сити Пеп Гуардиола направи две промени в стартовия си състав. Аканджи и Матеус Нунеш започнаха на мястото на Рубен Диас (не е в състава) и Люис (скамейка)

Манчестър Сити започна очаквано доминиращо и само след няколко минути се установи в половината на Евертън. Пикфорд трябваше да се намесва за първи път, когато Алварес изпробва английския номер 1 в левия ъгъл (4). Игрите продължиха да стоят притиснати в собствената си половина и не успяваха да намерят решения срещу новокоронованите носители на Световната клубна купа, като често прибягваха до дълги топки като изчистване.

Небесносините не се отпускаха в атака и на два пъти стиснаха зъби срещу Пикфорд, който първо бе на крачка да спре Матеус Нунеш със спасяване на крак, а след това спаси и последвалия удар на Алварес – макар и с късмет (15-и). Ман Сити продължи да представлява заплаха и девет минути по-късно друг атакуващ играч – Грийлиш, опита късмета си с удар в десния ъгъл, но отново Пикфорд беше крайната цел (24′).

Харисън изведе „топчиите“ напред – и пропусна да вкара за 2:0

Евертън, който до този момент не беше опасен пред Едерсон, се събуди и започна да участва в играта. Родри направи нескопосано изчистване в краката на Макнийл, който пресече в центъра, където Харисън с лекота изведе изненадващо напред (29′).

Това щеше да даде истински тласък на „топчиите“, които на моменти притискаха Ман Сити в тяхната половина след преднината от 1:0. Харисън пропусна да се разпише след корнер, защото Едерсон направи отлично спасяване (33). Небесносините оцеляха след кратък натиск на Евертън и предотвратиха изоставане с 2:0

Сити се развихри и вкара два пъти

След почивката МанСити естествено се ангажира да изравни бързо и го постигна. Фодън взе мярка от разстояние и с мощния си финал не даде никакъв шанс на Пикфорд (53′). Само няколко мига по-късно английският нападател пропусна да се разпише (55). Тофите бяха впечатлени от гола и вече не можеха да държат МанСити далеч от собствената си врата. Алварес имаше късмет да реализира дузпа след игра с ръка на Онана, за да направи резултата 2:1 за фаворитите (64′).

Бернардо Силва се възползва от грешката на Пикфорд

Евертън се върна в мача с наближаването на последния четвърт час, но резервата Калвърт-Люин пропусна най-добрия и единствен шанс за „топчиите“ през второто полувреме (75′). Вместо това Пикфорд сбърка малко преди края и покани Бернардо Силва да отбележи. Той му се отблагодари и вкара в празната врата, за да реши мача (86′). В продължението на мача Фоден пропусна да вкара четвърти гол, когато се удари в гредата (90.+1).

Победата на ФК Евертън позволява на Манчестър Сити да изпревари „шпорите“ и да заеме четвъртото място, поне до четвъртък. Висшата лига се обажда отново в събота, когато се изправят срещу Шефилд Юнайтед у дома (16:00 ч.). По същото време „топчиите“ гостуват на Уулвърхемптън.