szombat, április 27, 2024
HomePremier LeagueFoden nyitja a gólok sorát az Evertonban: a Man City elhárítja az...

Foden nyitja a gólok sorát az Evertonban: a Man City elhárítja az újabb botlást

A Manchester City dacolva a félidei hátrányával az Everton FC otthonában a második félidőben megfordította a mérkőzést

A Spurs elleni 2-1-es vereség után az Everton menedzsere, Sean Dyche két változtatást eszközölt csapatában. André Gomes és Beto kezdett Gueye (nem volt a keretben) és Calvert-Lewin (kispad) helyett.

A Fluminense Rio de Janeiro elleni 4-0-s klubvilágbajnoki döntőhöz képest a City edzője, Pep Guardiola két változtatást eszközölt a kezdőcsapatban. Akanji és Matheus Nunes kezdett Ruben Dias (nincs a keretben) és Lewis (kispad) helyett

A Manchester City a várt fölényes kezdéssel kezdett, és már néhány perc után az Everton térfelén belülre került. Pickfordnak kellett először közbeavatkoznia, amikor Alvarez a bal sarokban tesztelte az angolok első számú játékosát (4.). A Toffees továbbra is a saját térfelén szorult vissza, és képtelen volt megoldást találni a frissen koronázott klubvilágbajnok ellen, gyakran hosszú labdákhoz folyamodtak tisztázások formájában.

Az Égszínkékek nem hagytak fel a támadójátékkal, és kétszer is összeszorították a fogukat Pickford ellen, aki előbb Matheus Nunes lábbal történő megállításán volt kéznél, majd Alvarez utólagos lövését is hárította – igaz, szerencsével (15.). A Man City továbbra is veszélyt jelentett, kilenc perccel később pedig egy másik támadó, Grealish próbált szerencsét a jobb sarokba tartó lövéssel, de ismét Pickford volt a végállomás (24′).

Harrison juttatja előnyhöz a Toffees-t – és kihagyja a 2:0-t

Az Ederson előtt addig nem veszélyesverton felébredt és elkezdett részt venni a játékban. Rodri végzett el egy kusza tisztázást McNeil lábába, aki középre adott, ahol Harrison könnyedén megszerezte a meglepő vezetést (29′).

Ez igazi lökést adott a Toffees-nak, amely az 1-0-s vezetést követően időnként a saját térfelén szorongatta a Man Cityt. Harrison egy szögletet követően kihagyott egy bravúrt, mert Ederson remekül hárított (33.). Az Égszínkékek túlélték az Everton rövid nyomásgyakorlását és elhárították a 2-0-s hátrányt

City felpörgött és kétszer is betalált

A szünet után a ManCity természetesen a gyors egyenlítésre szánta el magát, és ezt meg is valósította. Foden távolról vette a méretet, és erőteljes befejezésével esélyt sem adott Pickfordnak (53′). Alig néhány pillanattal később az angol támadó kihagyta a bravúrt (55.). A Toffees-t lenyűgözte a gól, és már nem tudta távol tartani a ManCity-t a saját kapujától. Alvarez szerencsésen értékesítette a büntetőt Onana kézilabdája után, így 2:1 lett a kedvencek javára (64′).

Bernardo Silva kihasználja Pickford hibáját

Az utolsó negyedóra közeledtével visszajött a meccsbe az Everton, de a csereként beállt Calvert-Lewin kihagyta a Toffees legjobb és egyetlen lehetőségét a második félidőben (75′). Helyette Pickford hibázott nem sokkal a vége előtt, és Bernardo Silvát invitálta gólra. Ő megköszönte és az üres kapuba lőtt, eldöntve ezzel a mérkőzést (86′). A hosszabbításban Foden a negyedik gólt is kihagyta, amikor a kapufát találta el (90.+1).

Az Everton FC győzelmével a Manchester City megelőzte a Spurst és feljött a negyedik helyre, legalábbis csütörtökig. A Premier League szombaton ismét hívogat, amikor a Sheffield United otthonában lépnek pályára (16 óra). A Toffees ugyanebben az időpontban a Wolverhamptonhoz látogat.