неделя, май 5, 2024
HomePremier LeagueСините празнуват късно: Мадуке е фаулиран и вкарва от бялата точка за...

Сините празнуват късно: Мадуке е фаулиран и вкарва от бялата точка за победата

ФК Челси показа успешна реакция след четвъртото си поредно поражение като гост. Жокер Мадуке даде късна победа на „сините“ срещу Кристъл Палас при стартовия дебют на Нкунку

След като претърпя четвърто поредно поражение навън, ФК Челси влезе в градския сблъсък с Кристъл Палас с високо самочувствие въпреки поредното отрезвяващо поражение с 2:1 от Уулвърхемптън. Все пак в крайна сметка незначителният гол беше отбелязан от новото лятно попълнение Нкунку, който беше прекарал почти всичките си първи шест месеца в Лондон на трибуните заради контузия на коляното. Дебютният гол на французина отбеляза и стартовия му дебют срещу „орлите“.

Нкунку веднага се превърна в ключов играч

Буквално централната роля, която бившият национал на Лайпциг се очаква да играе в плановете на Маурисио Почетино, беше очевидна още от първата секунда на „Стамфорд Бридж“. Като плеймейкър зад Джаксън бившият играч на Лайпциг се вихреше на воля в началните етапи и създаде не само първия добър шанс за Маацен (9′), но и преднината чрез Мъдрик (13′), който по-малко от десет минути по-късно пропусна да се разпише пред Хендерсън (22′).

Олизе вкарва гол от нищото

С изключение на втория шанс на голмайстора, почти всяка атака на Челси през първото полувреме беше насочвана през Нкунку, който имаше още два шанса до почивката. Джаксън, който вече бе започнал от аут, обаче явно се размина с топката след негов пробив (22′), а преди това самият французин пропусна да се разпише за 2:0, когато докосна Ричардс, докато той се измъкваше пред Хендерсън и уцели въздушния джоб (26′). Орлите наказаха пропуските си с първия си реален шанс миг преди свирката на полувремето. Олисе прехвърли отлично Аю и отбеляза ласкавия изравнителен гол (45.+1).

През второто полувреме орлите заслужаваха равенството 1:1. Въпреки че сините владееха значително повече топката, гостите първоначално имаха по-решителните моменти в атака. След един такъв момент Матета беше опасен, но Петрович (55) и Олисе след грешка на резервата Тиаго Силва (81) намериха мрежата.

След пропуска на Джаксън: Сините на влакчето на VAR

В същото време за домакините вниманието беше насочено към нападателя Джаксън. В 74-ата минута Галахър го бе разиграл перфектно, но той пусна топката покрай Хендерсън в далечния ъгъл. Минути по-късно сенегалският играч получи правото да празнува – но само за кратко. ВАР се намеси, тъй като Джаксън беше в офсайд (77′).

Малко преди края на редовното време видео съдията отново се намеси, но този път в полза на Челси. Езе беше фаулирал Мадуке, но съдията Майкъл Солсбъри първоначално позволи действието да продължи (86′). След като изгледа повторението на екрана обаче, съдията отмени решението си. Мадуеке получи правото да изпълни пряк свободен удар, сам се изправи и отбеляза така желания победен гол, за да донесе на „сините“ 12-та поредна победа в лигата срещу Кристъл Палас.