неделя, април 28, 2024
HomeLigue 1Фестивал на Мбапе: Мечтаният гол за рождения ден и дебют на 16-годишния...

Фестивал на Мбапе: Мечтаният гол за рождения ден и дебют на 16-годишния брат

Семейство Мбапе няма да забрави набързо 20 декември: Рожденникът Килиан вкара гол за победата с 3:1 у дома срещу Метц, преди 16-годишният му брат да дебютира в Лига 1

Ако Килиан Мбапе трябваше да оцвети 25-ия си рожден ден, почти сигурно щеше да изглежда така. Носителят на Световната купа за 2018 г. вкара брас в домакинския мач срещу Метц, а след това трябваше да види как Луис Енрике помага на 16-годишния му брат Итън да направи дебюта си във френската висша лига.

45 минути от сряда вечер съвсем не приличаха на празник: ПСЖ имаше своите проблеми с новопостъпилия Метц през първото полувреме. Витиня имаше един от редките шансове (9′), преди гостите да измъкнат преднина от нищото: Данило Перейра насочи към собствената си греда от центриране на ван ден Керкхоф (24′).

Разпръснатите свирки по пътя към съблекалнята и думите на Луис Енрике сигурно са окуражили парижани. След почивката Мбапе & Co. показа съвсем различно лице. След фантастично центриране от Лий силният Витиня бързо направи 1:0 (49′). Малко след това Коло Муани насочи към покрива на вратата след копие на центриране на Лий (54′).

Мбапе се възползва от подаръка, за да спечели мача

На час игра рожденикът Мбапе се възнагради за първи път. След пас от Витиня Мбапе удари топката в долната част на напречната греда с неспасяема дъга – 2:0 (60′). Бутилките с шампанско вече се охлаждаха на заден план, когато капитанът Удол неочаквано върна гостите в играта с перфектен удар с глава след корнер (72′).

След това Метц имаше самочувствието да направи много, но после си подари прекалено много: Мбапе дебнеше пред себе си неправилно подаване назад от Ндукиди, за да заобиколи вратаря Оукиджа и да оформи крайния резултат 3:1 (83′).

Емоционално стана в продължението на мача, когато се появи лъчезарният 16-годишен Итън Мбапе. Малко след това Гонсало Рамос, който също бе влязъл като резерва, изпусна още по-добра домакинска победа след прекрасна асистенция на Витиня (90.+5).

Тъй като Ница победи RC Lens с дубъл в паралелния мач, преднината на ПСЖ от пет точки остава непокътната до началото на зимната пауза. Веднага след тях са Ади Хютер и AS Monaco, които спечелиха с 2:1 в Тулуза в сряда вечер