събота, май 4, 2024
HomeFootballФен умира след сърдечен арест: Granada срещу Bilbao изоставен

Фен умира след сърдечен арест: Granada срещу Bilbao изоставен

Мачът от лигата между Гранада и Атлетик Билбао беше прекратен в неделя след смъртта на фен. Възрастният мъж е получил сърдечен арест на трибуните

ФК Гранада потвърди това рано в неделя вечерта чрез X (бивш Twitter). „Цялото семейство на Гранада би искало да изрази искрените си съболезнования на семейството и приятелите на починалия“, гласеше постът, към който се присъединиха Атлетик Билбао, испанската лига и множество клубове.

Мачът между застрашените от изпадане андалусийци и борещите се за Европа баски първоначално беше прекъснат след малко повече от 17 минути при резултат 1:0, след като вратарят на Билбао Унай Симон обърна внимание на съдията на ситуацията. След това мачът беше прекъснат за почти час

Реанимационните мерки остават неуспешни

Докато двата отбора се връщаха в съблекалните, парамедици и медицински персонал от двата клуба се опитваха да реанимират фена. В крайна сметка обаче усилията на лекарите се оказаха неуспешни и възрастният мъж почина. Според съобщения в медиите причината за смъртта е спиране на сърдечната дейност.

Според мениджъра на Гранада Алфредо Гарсия, който потвърди, че починалият е бил притежател на абонаментна карта на домакините, малко след прекратяването на мача двата отбора са водили диалог с ръководството на лигата за това кога ще се изиграят оставащите 72 минути от срещата.

Както най-накрая обяви испанската футболна федерация RFEF в неделя вечерта, мачът ще бъде подновен в понеделник. По-точно: мачът ще бъде подновен на 11 декември в 21:00 ч., като подновяването ще започне от 17-ата минута на мача.