събота, май 18, 2024
HomeBasketballФранциско се разгорещи: Байерн си осигури последния билет за финалната четворка

Франциско се разгорещи: Байерн си осигури последния билет за финалната четворка

FC Байерн Мюнхен запазва шансовете си за спечелване на Купата на Германия по баскетбол. Възможен е и реванш, когато достигнат до полуфиналите

Баскетболният отбор на ФК Байерн Мюнхен е четвъртият и последен отбор, който се класира за полуфиналите на Купата на Германската баскетболна лига. В неделя защитаващият титлата си отбор спечели с 86:78 (47:43) при гостуването си на Telekom Baskets Bonn. По този начин Байерн получи и реванш за поражението в лигата в Бон преди месец.

Финалният турнир за купата ще се проведе на 17/18 февруари 2024 г.; мястото на провеждане все още не е определено. Жребият след мача в Бон показа, че Bamberg Baskets ще играе с Мюнхен, а Alba Berlin ще се изправи срещу ratiopharm Ulm. Бамберг, Берлин и Улм също спечелиха далеч от дома в четвъртфиналите в събота.

Мюнхенци започнаха по-добре благодарение на Карсен Едуардс, вкараха висок процент точки от игра и след първата четвърт водеха с 22:19, въпреки че допуснаха редица обрати. Гостите увеличиха преднината си до двуцифрено число още в началото на втория период с 8:0. Професионалистите от скамейката на Бон около националния баскетболист Кристиан Зенгфелдер (21 точки) дадоха голям тласък, домакините допуснаха малко грешки и намалиха изоставането си до 43:47 на почивката.

Бон не успя да пренесе тази инерция във второто полувреме, като отбеляза само три точки през първите седем минути на третата четвърт. Сега гостите контролираха играта, доминираха в двубоя за отскок и намериха силна опция в нападение в лицето на Силвен Франсиско (22 точки). 26-годишният гард реализира общо девет от дванадесетте си опита от игра и остана перфектен отвъд дъгата (6/6, плюс 3/6 тройки). Байерн отвори разлика до 17 точки и не позволи на Бон да се доближи на повече от седем точки в последния период.

Telekom Baskets Bonn – Bayern Munich 78:86 (43:47)

Най-добрият реализатор за Бон: Зенгфелдер (21 точки), Фобс (16), Уотсън-младши (15), Фрей (10)
Франсиско (22 точки), Букър (20 точки), Едуардс (14 точки), Бонга (12 точки)