четвъртък, април 18, 2024
HomeFootballФатални грешки на Фулъм: МанСити нахлува в последния 16-и кръг

Фатални грешки на Фулъм: МанСити нахлува в последния 16-и кръг

Лидерите в първенството Фулъм се продадоха добре и скъпо на Манчестър Сити, особено през първото полувреме, но в крайна сметка изостанаха след второто полувреме заради собствените си фатални грешки и впоследствие бяха елиминирани с 4:1.

Фулъм е отборът на 2-ра дивизия в Англия, „Котиджърс“ водят безспорно в първенството и са на път да се върнат във Висшата лига. Освен машината за голове Митрович, който е вкарал 28 гола в 26 мача в лигата този сезон, Фабио Карвальо също се превърна във важна част от атакуващия пъзел. „

19-годишният футболист отдавна привлича интереса на големите клубове и всъщност вече щеше да е подписал с ФК Ливърпул, ако „червените“ не бяха закъснели в деня на крайния срок. Интересът на Ливърпул към Карвальо обаче в никакъв случай не е охладнял, както наскоро потвърди Юрген Клоп – и той показа в Манчестър, че има какво да предложи още в четвъртата минута, когато излезе в решителния момент при откриващия пас на Митрович към Уилсън и малко след това завърши пробива на Уилсън за 1:0.

Бърз отговор на града

Последният път, когато Фулъм победи Манчестър Сити, беше на 12 април 2009 г. (0-3-14 рекорд в конкурентни мачове оттогава) и сега те могат да мечтаят за край на тази негативна серия. Но това беше само за кратко, защото отговорът на Сити не закъсня: само две минути след 1:0 Гюндоган изравни, преди Стоунс да получи твърде много пространство на късата греда след ъглов удар и бързо да се възползва от него, за да направи 2:1 (13). Безспорните лидери във Висшата лига обърнаха резултата в рамките на няколко минути и се класираха за последните 16 мача.

След това играта малко се поуспокои. Сити изглеждаше по-добрият отбор и беше по-опасен, но Фулъм беше очакваният труден съперник. Котиджърс действаха смело, опитваха се да създават собствени атакуващи акценти и изискваха много от Skyblues. Това обаче не промени факта, че втородивизионният отбор трябваше да излезе на почивката с дефицит.

След почивката фатален пропуск на Адарабиойо в гърба на Уилямс доведе до фаул на Грилиш в шестнайсеторката. Махрез реализира дузпата за 3:1 (53.). Малко след това последва още една грешка на играч на Фулъм: спешният пас на Рийд към гърба мутира в перфектния шаблон за Де Бройне, който след това имаше поглед към Махрез (57-и). 4:1 беше предварителното решение в този мач, който Сити завърши с рутина и хладнокръвие.