сряда, май 1, 2024
HomeFootballMvogo fails: Eindhoven threatened to lose sight of the top of the...

Mvogo fails: Eindhoven threatened to lose sight of the top of the table

PSV Eindhoven suffered their third setback within a short time. Отборът на Роджър Шмидт губи срещу AZ Alkmaar, въпреки че води. Бившият вратар на Бундеслигата имаше своя дял.

Треньорът Роджър Шмидт включи трима нови играчи в стартовата единайсеторка след поражението с 2:1 в топ мача срещу Аякс Амстердам – освен бившите играчи от Бундеслигата Мвого на вратата и десния бек Мвене също и Сангаре. Първенците в Ередивизи също поведоха: Obispo вкара топката в мрежата след корнер (19).

Обиспо изравни с дебютния си гол Мартинс Инди

Преди почивката обаче отборът на Шмидт трябваше да допусне изравнително попадение. Мартинс Инди вкара мощен гол, за да изравни резултата на почивката (40-та минута). Това беше възможно, защото защитата на PSV го беше изгубила от поглед.

Карлсон му благодари и се вмъква

Гьотце, Доан и компания не успяха да окажат влияние в атака след подновяването на играта. Вместо това Мвого сбърка във вратата в заключителната фаза – Карлсон прие подаръка и отбеляза (75.). След това PSV не можа да се върне, въпреки че водеше с 1:0, а следващият мач от лигата беше загубен. След като треньорът Шмидт обяви, че ще напусне клуба, и загубата на лидерската позиция в лигата, следващият неуспех за Айндховен е

Алкмаар остава непобеден в десетия си пореден мач в лигата и заема пето място. PSV дори не скача временно на първо място. Аякс Амстердам може да се откъсне на пет точки от върха на таблицата при победа в неделя срещу Хераклес Алмело (16.45 ч.).