szerda, május 1, 2024
HomeFootballA Fulham végzetes hibái: a ManCity viharzik a legjobb 16 közé

A Fulham végzetes hibái: a ManCity viharzik a legjobb 16 közé

A bajnokságot vezető Fulham jól és drágán eladta magát a Manchester Citynél, különösen az első félidőben, de végül a második félidő után saját végzetes hibái miatt hátrányba került, és ennek következtében 4-1-re kiesett.

Fulham az angol másodosztály csapata, a Cottagers veretlenül vezeti a Championshipet, és jó úton halad a Premier League felé. A gólgép Mitrovic mellett, aki ebben a szezonban 26 bajnoki mérkőzésen 28 gólt szerzett, Fabio Carvalho is fontos darabja lett a támadójáték kirakós játékának.”

A 19 éves játékos már régóta felkeltette a nagy klubok érdeklődését, és tulajdonképpen már aláírt volna a Liverpool FC, ha a Vörösök nem késtek volna egy kicsit a Deadline Day-en. De a Liverpool érdeklődése Carvalho iránt korántsem csillapodott, ahogy azt Jürgen Klopp is megerősítette nemrég – és Manchesterben már a negyedik percben megmutatta, hogy van mit nyújtania, amikor a döntő pillanatban indult el Mitrovic Wilsonhoz vezető passzára, majd nem sokkal később Wilson keresztpasszát fejezte be 1-0-ra.

A város gyors válasza

A Fulham utoljára 2009. április 12-én győzte le a Manchester Cityt (azóta 0-3-14-es mérleg a bajnoki mérkőzéseken), és most arról álmodozhat, hogy véget vet ennek a negatív sorozatnak. De ez csak rövid ideig tartott, mert a City válasza nem késett sokáig: alig két perccel az 1:0 után Gündogan egyenlített, majd egy sarokrúgás után Stones kapott túl nagy teret a rövid kapufánál, amit azonnal ki is használt, és 2-1-re alakította az állást (13.). A Premier League vitathatatlan listavezetője percek alatt fordított, és a legjobb 16 közé jutott.

Azután a játék egy kicsit ellaposodott. A City jobbnak tűnt és veszélyesebb volt, de a Fulham a várt kemény ellenfél volt. A cottagóiak bátran cselekedtek, igyekeztek saját támadási hangsúlyokat kialakítani, és sokat követeltek az égszínkékektől. Ez azonban nem változtatott azon a tényen, hogy a másodosztályú csapatnak hátrányban kellett a szünetre mennie.

A szünet után egy végzetes rossz passz után Adarabioyo Williams hátába passzolt, ami miatt Grealish-t faultolták a tizenhatoson belül. A büntetőt Mahrez értékesítette, így 3:1 lett a vége (53.). Nem sokkal később egy újabb Fulham-játékos hibája következett: Reed vészpassza hátrafelé mutálódott tökéletes sablonná De Bruyne-nak, aki aztán szemfüles volt Mahreznek (57.). A 4:1 volt az elődöntő ezen a mérkőzésen, amit aztán a City rutinosan és higgadtan hozott le.