четвъртък, май 9, 2024
HomeSerie AСъс собствена цел за годишния преглед: Юве заслужено загуби от Сасуоло

Със собствена цел за годишния преглед: Юве заслужено загуби от Сасуоло

Ювентус Торино заслужено загуби първия си мач за сезона срещу Сасуоло с 4:2, дори със същия резултат. Торинци показаха, че са добри гости и помогнаха с добро за три от головете на домакините.

Преди мача всички погледи бяха насочени към Влахович, младият сърбин можеше да се присъедини към елитните редици с гол. 23-годишният футболист можеше да се разпише за първи път в кариерата си, за да започне пет поредни мача в първенството. В Юве досега само Алесандро дел Пиеро, Давид Трезеге, Пауло Дибала и Кристиано Роналдо са успели да постигнат това постижение.

Но Влахович не беше единственият, който изглеждаше разпален за мача, неговите съотборници също започнаха енергично и решително и създадоха няколко опита за гол през първите десет минути. Но Сасуоло също не искаше да се крие и изненадващо поведе (12-ата минута) с милостивата помощ на вратаря на Юве Шчесни. Полякът отрази през собствените си крака несполучлив удар на Лоренте.

Поведението бързо бе изравнено

Шокът след ангажираното начало обаче не трая дълго; Киеза пресече в средата отляво и Вина вкара топката в собствената си врата пред Маккени (21.). Но подобно на Юве след ранния гол, Сасуоло не показа никакви признаци на дрънкане. Разви се открита игра: Локатели удари само гредата (28.), а Шчесни попречи на Руан да вкара (38.). Фактът, че Юве се оттегли на почивката все още изоставайки, се дължеше на поредната грешка на торинци. Гати изгуби топката при изпълнението, Матеус Енрике се смени бързо и Берарди взе мярка (41.): Преднината от 2:1 на почивката беше готова за аутсайдерите.

Дори след подновяването на играта и трите смени не се промени много. Играта в Емилия-Романя беше оживена и разнообразна: Берарди беше благодарен, че не беше изгонен (56.), а Лориенте (63.) и Влахович (68.) пропуснаха страхотни шансове.

Неудачен завършек на бурната финална фаза от страна на Гати

След кратка пауза Киеза открива любопитната финална фаза с изравнителния си гол (78.). Това обаче трябваше да остане само краткотрайно облекчение, защото отново Шчесни сгреши, а Пинамонти благодари (82.) – Сасуоло поведе за трети път. Неуспех, от който Старата госпожа не се възстанови, а предстоеше да стане още по-лошо. Въпреки че резервата Дефрел все пак не успя да уцели долния край на напречната греда (90.+4), Гати си осигури място във всеки годишен преглед на Серия А: Централният защитник не разбра, че неговият страж изпълнява свободен удар при ъгловия флаг и искаше да разиграе към Шчесни. Вместо това той вкара топката в собствената си мрежа (90.+4). Огледален образ на използваната вечер за Старата госпожа, която победи сама себе си в Сасуоло.

Добрата новина за торинци е, че могат бързо да се поправят през английската седмица у дома срещу американския Лече във вторник (20.45 ч.).