четвъртък, май 9, 2024
HomePremier LeagueСанчес дава преднина на Арсенал: Челси дава победата в дербито късно

Санчес дава преднина на Арсенал: Челси дава победата в дербито късно

Лондонското дерби не намери победител. Дълго време силният ФК Челси изглеждаше като сигурен победител, но след това една грешка върна артилеристите в играта.

След ужасяващото начало на сезона формата на „сините“ се покачва преди лондонското дерби, като тимът на Маурицио Почетино спечели всичките си последни три състезателни мача.

Гостите от Арсенал бяха убедителни при победата си с 1:0 над Манчестър Сити преди международната пауза и въпреки че треньорът Микел Артета направи две промени в атака, Хавертц засега остана на пейката при завръщането си на старото игрище. Сака и Габриел Мартинели излязоха напред на мястото на Нкетия и Тросард.

Палмър вкара гол от бялата точка – Арсенал е слаб в нападение

На първо време обаче само домакините правеха щурм, натискаха от самото начало, стресираха Арсенал във всички ситуации, винаги бяха с една крачка по-бързи и така даваха на артилеристите да се разпишат. В резултат на това преднината на Палмър с 1:0 от дузпа – преди това Салиба се беше справил с топката в наказателното поле – беше напълно заслужена след четвърт час (15-и).

Играта продължаваше да бъде напрегната и разгорещена, а Арсенал, който досега нямаше загуба в лигата, беше впечатлен от тичането и борбата на сините. През цялото първо полувреме подопечните на Артета не създадоха нито един шанс, който да заслужава внимание. За сметка на това Палмър (30-ата минута) или Густо (43-ата минута) можеха да добавят към сметката си.

Дъговият удар на Мудрик е спасен

Челси отново излезе от съблекалнята с огън и веднага покачи: Мъдрик изпревари Галахър и получи топката, след което кръстът се плъзна и се озова зад Рая във вратата – 2:0 (48.).

Вторият гол малко събуди артилеристите и те изведнъж натиснаха по-решително. Въпреки това мачът можеше да бъде решен малко преди изтичането на часа, след като Рая отигра топката в краката на Палмър. Нападателят обаче се измъкна от голлинията (58.).

И малко по малко натискът отново намаля, Челси отново се приспособи добре към футбола на гостите и получаваше все повече пространства. Влезлият като резерва Джаксън се оказа свободен пред Рая, но последният открадна топката от крака му (67).

Двоен удар от нищото

CFC бяха прекалено небрежни с шансовете си – и това трябваше да бъде наказано: Първо Санчес върна Арсенал в мача с грешен пас при изпълнение на корнер – Райс пое топката директно (77-ата минута), а седем минути по-късно Трошар завърши подаване от Сака, за да изравни (84-ата минута).

Това дойде изненадващо и не беше съвсем заслужено, но сега гостите искаха повече, Хаверц също вече беше на терена. Нкетия за малко не успя да осъществи пълен обрат (87-ата минута).

Така след едно напрегнато дерби артилеристите останаха непобедени в лигата. Тенденцията за възход на „сините“ продължава въпреки късния неуспех.

Челси почива през седмицата, а след това приема ФК Брентфорд на „Стамфорд Бридж“ следващата събота. Артилеристите участват в Шампионската лига през седмицата във вторник на терена на ФК Севиля (21:00 ч.).