събота, май 4, 2024
HomePremier LeagueAnsu Fati вкарва, Akanji лети: ManCity се бори за победа срещу Брайтън

Ansu Fati вкарва, Akanji лети: ManCity се бори за победа срещу Брайтън

След три поражения в последните четири мача Манчестър Сити успя да се върне към победите във Висшата лига. Небесносините дълго време контролираха ситуацията срещу Брайтън, но в края направиха нещата напрегнати

След като Едерсон замина на турне в Южна Америка с бразилския национален отбор, а Пеп Гуардиола даде почивка на постоянния си страж, Ортега Морено беше в полето на „гражданите“. Германецът имаше спокоен следобед, докато „небесносините“ намериха старата си сила след три поражения в четири мача.

Доку, който на няколко пъти накара Милнър да изглежда стар отляво, изигра голяма роля за това, както и завърналият се Родри. Това се случи и след седем минути, когато той подаде на Алварес в наказателното поле след темподобен дрибъл – 1:0 за ManCity. Брайтън, които обикновено бяха толкова силни, само тичаха след топката и допуснаха следващия гол след 19 минути, като този път Хааланд вкара мощно.

Ансу Фати се разписа и отбеляза

Играта се развиваше изключително в една посока, Брайтън имаха късмет, че Доку не увенча силното си представяне с гол в своята врата (28 г.). През второто полувреме ситуацията беше същата, но „небесносините“ се поуспокоиха. Дълго време не се случваше нищо в наказателните полета, но след повече от час Стийл успя да се отличи срещу Фоден и Хааланд (62., 67.).

След 70-ата минута Ортега Морено бе извикан за първи път, като германецът направи страхотно спасяване срещу Митома. Малко след това обаче той беше безпомощен, когато резервата Ансу Фати вкара изравнителния гол след силен дрибъл на Митома (73-та).

Akanji flies

Гражданите обаче не се изнервиха, като с много притежание държаха Брайтън далеч от собствената си врата. В добавеното време бившият играч на Дортмунд Аканджи беше изгонен с жълт картон, но не се наложи Ортега Морено да се намесва – и така трите точки останаха в Манчестър. Небесносините за кратко заеха първото място във Висшата лига, но Арсенал и Тотнъм все още могат да ги изпреварят.

Гражданите продължават участието си в Шампионската лига в сряда, като в 21:00 ч. се изправят срещу Берн в Швейцария. Брайтън е домакин на Аякс Амстердам в Лига Европа в четвъртък (21:00 ч.).