вторник, май 7, 2024
HomeFootballРазгромна победа на четвъртфиналите: младежите на Juve не дават никакъв шанс на...

Разгромна победа на четвъртфиналите: младежите на Juve не дават никакъв шанс на Salerno

Ювентус Торино се класира на четвъртфиналите на Копа Италия след победа с 6:1 над Салернитана. След като изоставаха в началото, бианконерите включиха нагоре и успяха да разчитат на младите пушки

Juventus Торино беше непобеден от септември миналата година и искаше да продължи тази серия в първия си състезателен мач през 2024 г. – но започна по възможно най-лошия начин в сблъсъка си с клуба от дъното на Серия А. Гати, един от само четиримата играчи, които Масимилиано Алегри трябваше да започне отново в сравнение с победата с 1:0 срещу Рома, направи грешка още в първата минута на мача и подгони Икуемеси, който с лекота вкара, за да даде преднина на аутсайдерите.

Мирети и Камбиасо обърнаха мача

Нямаше какво повече да се случи от САЩ Салернитана, които Пипо Индзаги дори беше реорганизирал в девет позиции след поражението с 1:0 от Хелас Верона. Старата госпожа се разколеба за кратко, пое контрола върху играта и отговори след малко повече от десет минути чрез Мирети (12′), а само шест минути по-късно привидно имаше чудесна възможност да поведе. След явен фаул на Замбия срещу Гати обаче ВАР се намеси и призна дузпата, тъй като първият контакт с вратата беше осъществен непосредствено извън наказателното поле.

Доминиращите домакини обаче не бяха обезкуражени от това. Киеза, Мирети, Камбиасо и ко. продължиха да тичат и само за малко да изпуснат възможното 2:1, когато ударът на първия беше твърде неточен (28′). Въпреки това I Granata не успя да издържи на натиска още дълго време. След продължителен корнер Камбиасо се озова съвсем сам на втора греда и изведе беройци напред (35′). На почивката гостите все още бяха в добра позиция, тъй като малко преди края на полувремето Мирети пропусна страхотен шанс да вкара трети гол (43′).

Ругани е точен

След почивката нищо не се промени на стадион „Алианц“. Мирети регистрира първия предупредителен удар (48′), преди Ругани почти без желание да доведе до предварителното решение. След мощния удар с глава на Милик стражът на Салерно Фиорило постави топката на пътя му по такъв начин, че защитникът на Юве нямаше друга възможност, освен да избута отскочилата топка над линията (54′).

В заключителните етапи на този интересен до този момент мач почти изглеждаше, че и двете страни са се задоволили с резултата. Отново нямаше сериозни опити за атака, докато Салерно не покани Старата госпожа, която нанесе бърз удар: Влезлият като резерва Йълдъз не успя да преодолее Фиорило, от когото коженото кълбо се отби от крака на Брон – 4:1 (75′).

Йилмаз и Уеа завършиха фантастично

Този гол обаче не беше окончателен. В заключителните минути роденият в Регенсбург Йълдъз и новопривлеченият през лятото Уеа пожелаха отново да покажат таланта си и вкараха два мечтани гола, за да направят крайния резултат 6:1. Йълдъз остави трима съперници непокрити по време на самостоятелния си пробив и вкара (88′), а американецът сложи край на мача с чудесен удар от дистанция (90.+1).