csütörtök, május 9, 2024
HomeFootballFergeteges győzelem a negyeddöntőben: a Juve fiataljai esélyt sem adnak a Salernónak

A Juventus Torino bejutott a Coppa Italia negyeddöntőjébe, miután 6-1-re nyert a Salernitana ellen. A korai hátrányba kerülés után a Bianconeri rákapcsolt, és a fiatalokra támaszkodva

A Juventus Torino tavaly szeptember óta veretlen volt, és ezt a sorozatot szerette volna folytatni a 2024-es év első versenymérkőzésén – ám a lehető legrosszabbul kezdte a Serie A utolsó helyén álló klub elleni összecsapást. Gatti, aki egyike volt annak a négy játékosnak, akit Massimiliano Allegri a Roma elleni 1-0-s győzelemhez képest ismét a kezdőbe állított, már a mérkőzés első percében hibázott, és előkészítette Ikwuemesit, aki könnyedén betalált, és megszerezte a vezetést az esélytelenebbeknek.

Miretti és Cambiaso megfordítja a meccset

Nem sok minden jött már az US Salernitana-tól, akiket Pippo Inzaghi a Hellas Verona elleni 1-0-s vereség után még kilenc helyen is átszervezett. Az Öreg Hölgy rövid időre megrázta magát, átvette a játék irányítását, és alig több mint tíz perc elteltével Miretti (12′) révén válaszolt, majd úgy tűnt, hogy hat perccel később nagy lehetőségük lesz a vezetés megszerzésére. Azonban Zambia egyértelmű szabálytalansága után Gatti ellen a VAR közbelépett, és megítélte a büntetőt, mivel a gól első érintése a büntetőterületen kívül történt.

A domináns hazaiakat azonban ez sem tántorította el. Chiesa, Miretti, Cambiaso és társai tovább futottak, és csak hajszál híján maradtak le egy lehetséges 2:1-ről, amikor előbbi lövése kissé túl pontatlan volt (28′). A Granata azonban nem bírta tovább a nyomást. Egy hosszabbított szöglet után Cambiaso egyedül talált magára a második kapufánál, és vezetéshez juttatta a második helyezettet (35′). A szünetben még mindig jól tartották magukat a vendégek, hiszen Miretti nem sokkal a félidő előtt nagy lehetőséget szalasztott el a harmadik gól megszerzésére (43′).

Rugani helytállt

A szünet után nem változott semmi az Allianz Stadionban. Miretti jegyezte az első figyelmeztető lövést (48′), mielőtt Rugani szinte akarva-akaratlanul is meghozta volna az előzetes döntést. Milik erőteljes fejesét követően a Salerno kapusa, Fiorillo úgy helyezte az útjába a labdát, hogy a Juve védőjének nem volt más választása, mint a kipattanót a vonalon túlra tolni (54′).

Az addig szórakoztató mérkőzés záró szakaszában szinte úgy tűnt, hogy mindkét fél megelégelte az eredményt. Komoly támadási törekvések ismét nem voltak, mígnem a Salerno meghívta az Öreg Hölgyet, aki azonnal lecsapott: A csereként beálló Yildiz nem tudta legyőzni Fiorillót, akiről a bőr Bronn lábáról pattant le – 4:1 (75′).

Yilmaz és Weah fantasztikusan fejez

Mégsem ez a gól volt a végeredmény. Az utolsó percekben a regensburgi születésű Yildiz és a nyári újonc Weah is újra meg akarta mutatni tehetségét, és két álomgóllal beállították a 6:1-es végeredményt. Yildiz szólója során három ellenfelet is állva hagyott és betalált (88′), majd az amerikai-amerikai egy csodálatos távoli lövéssel tette fel a pontot a végére (90.+1).