четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballПърво 14:0, после 0:14: Надпреварата на Алба за наваксване продължава срещу Улм

Първо 14:0, после 0:14: Надпреварата на Алба за наваксване продължава срещу Улм

Единственият мач от баскетболната Бундеслига на Разпети петък се проведе в зала „Остбанхоф“ в Берлин: шампионите от Алба победиха Улм в двубоя за наваксване благодарение на по-добрата си игра след почивката.

Алба Берлин продължи надпреварата си за догонване в баскетболната Бундеслига. Столичният клуб спечели мача срещу Ратифарм Улм със 78:73 (43:42) пред 7077 зрители на Разпети петък. По този начин Алба се изкачва на трето място, но все още има по-малко изиграни мачове от конкуренцията. Най-резултатни за домакините бяха Маодо Ло с 15 и Малте Делов с 12 точки.

Равностойно начало – серия на Алба от 14:0 след почивката

Грамата започна много равностойно, като и двата отбора веднага намериха своя ритъм на хвърляне. В средата на първата четвърт Алба успя бавно да се откъсне напред благодарение на добрата си защита. Берлинчани все повече затрудняваха Улм в намирането на добри позиции за хвърляне. В началото на втория период Алба направи серия от 14:0 и за първи път след 14 минути успя да дръпне с 20 точки (40:20).

Ulmer тайм-аут – пробив на Алба за 0:14

Ulm взе таймаут – и изведнъж нищо не се получи за домакините. Берлинчани допуснаха изоставане от 0:14, а самите те успяха да спечелят само три точки до почивката.

Веднага след смяната на полетата Улм за първи път поведе (45:43). Но германските шампиони отговориха веднага и си върнаха преднината при директна контраатака. Мачът остана оспорван, включително и защото гостите не се предадоха. Но Алба успя да запази преднината си и отпразнува четвъртата си поредна победа в лигата.