петък, май 17, 2024
HomeEsportsОбрун2002 е новият шампион на eSerie A

Обрун2002 е новият шампион на eSerie A

С борбен дух и голям морал Франческо „Обрун2002“ Талиафиеро осигури в сряда титлата в eSerie A 2022 за ФК Торино

Неуспехите проправиха пътя на италианеца към домашната титла във FIFA 22, като „Obrun2002“ вече изоставаше с 2:0 след първия мач срещу Франческо „Hartixel“ Ричи в четвъртфиналите на турнира „Final Eight“. Стабилният играч на eSerie A изравни във втория мач, като вкара решителния гол в 117-ата минута на допълнителното време.

Obrun2002′ продължи драмата и на полуфинала: Симоне „Фигу7риньо“ Фигура поиска всичко от Талиафиеро, след 2:2 и 1:1 човекът от ФК Торино трябваше отново да премине 120 минути. Този път той го направи по-ясно, като вкара още три гола, за да проправи пътя към големия финал за титлата в еСерия А през 2022 г.

‘Obrun2002’ надеждно следва примера

Там ни очакваше леко нахъсаният Карим „Каримисбак“ Рмайти с фланелката на ФК Венеция, който спечели с 1:0 в първия мач благодарение на гол в 78-ата минута. Но „Obrun2002“ продължи да се държи здраво и във втората част и само след четвърт час игра изравни резултата на 1:1.

Талиафиеро обаче не успя да обърне резултата, вместо това „Каримисбак“ отново поведе (40-та минута) – само за да допусне отново изравняване малко преди полувремето (45-та минута). Внимателните зрители обаче ще разпознаят модела: Rmaiti излезе по-добре от почивката и отново излезе напред (51-ви).

Страхотен сблъсък от единадесет метра

Този път на ‘Obrun2002’ му трябваше малко време, за да се събере – повече от 30 минути в играта ‘Karimisbak’ изглеждаше като победител. В крайна сметка обаче роденият в Торино футболист се спаси за третото допълнително време на турнира „Финалната осмица“ (82-ро), което остана без гол въпреки няколкото добри възможности. Финалният сблъсък трябваше да се реши с дузпи.

И там Таляфиеро очевидно се нуждаеше от напрежението, че е първи отзад: още първият опит беше париран от Рмайти, представителят на Венеция обаче потъна в три поредни наказателни удара. Но тъй като „Obrun2002“ също остана в безопасност след пропуска си в откриващия мач, напрежението се запази и засили.

Karimisbak’ пропусна четвъртата си дузпа и покачи на 4:3 – Obrun2002′ се изравни със своя съперник след тази грешка. Таляфиеро поведе за първи път във финала със следващия наказателен удар, а Рмайти изглеждаше нервен и пропусна не само петия си опит, но и шампионата.