hétfő, május 6, 2024
HomeBasketballElőször 14:0, majd 0:14: Az Alba felzárkózása az Ulm

Először 14:0, majd 0:14: Az Alba felzárkózása az Ulm

ellen folytatódik

A berlini Ostbahnhofban rendezték a kosárlabda Bundesliga nagypénteki egyetlen mérkőzését: a bajnok Alba a szünet utáni teljesítménynövekedésének köszönhetően legyőzte az Ulmot az üldözőpárbajban

Az

Alba Berlin folytatta a felzárkózást a kosárlabda Bundesligában. A fővárosi klub nagypénteken 7077 néző előtt 78:73 (43:42) arányban nyert a ratiopharm Ulm elleni pótmérkőzésen. Az Alba ezzel feljött a harmadik helyre, de még mindig kevesebb meccset játszott, mint a konkurencia. A házigazdák legjobb pontszerzői Maodo Lo 15 és Malte Delow 12 ponttal voltak.

Páros kezdés – az Alba 14-0-s futása a szünet után

A mérkőzés nagyon kiegyenlítetten indult, mindkét csapat rögtön megtalálta a dobásritmusát. Az első negyed közepén az Alba a jó védekezésnek köszönhetően lassan elhúzott. A berliniek egyre nehezebbé tették az Ulm számára, hogy jó dobóhelyzeteket találjon. A második játékrész elején az Alba egy 14:0-s rohamot produkált, és 14 perc után először tudott 20 pontra elhúzni (40:20).

Ulmer időkérés – Alba 0:14-es futása

Ulm időt kért – és hirtelen semmi sem jött össze a házigazdáknak. A berliniek egy 0:14-es futást kaptak, míg ők maguk a szünetig csak három pontot szereztek.

Közvetlenül a térfélcsere után az Ulm először átvette a vezetést (45:43). A német bajnok azonban azonnal válaszolt, és közvetlen ellentámadásban visszaszerezte a vezetést. A mérkőzés küzdelmes maradt, azért is, mert a vendégek nem adták fel. Az Albának azonban sikerült megtartania a vezetést, és sorozatban negyedik bajnoki győzelmét ünnepelhette.