понеделник, април 29, 2024
HomeBasketballБайерн запазва надеждите си за плейофите - притеснява се за световния шампион...

Байерн запазва надеждите си за плейофите – притеснява се за световния шампион Бонга

FC Байерн Мюнхен продължава да показва силна форма в Евролигата и може да мечтае за елиминациите повече от всякога

ФК Байерн Мюнхен още повече подобри шансовете си за участие в плейофите в Евролигата. Отборът на старши треньора Пабло Ласо съкрати разликата до 10-ото място на една победа с победа над Цървена звезда Белград със 74:66 (32:27) в петък вечер. След 27 мача Байерн е дванадесети в таблицата с показатели 12-15, като първите десет клуба продължават към елиминационните кръгове.

Гостите от Сърбия започнаха много по-добре и след шест минути водеха с 19:10. 13 поредни точки показаха, че мюнхенци наистина са влезли в играта. Световният шампион Андреас Обст създаде много опасности преди почивката с три успешни тройки и с девет точки изигра голяма роля за малката преднина на полувремето.

В третата четвърт клубът от Бундеслигата защити преднината си с безпогрешния Девин Букър и също така можеше да разчита на друг световен шампион: Исаак Бонга увеличи преднината си на 62:54 с две тройки малко под шест минути преди края, въпреки че след това бившият специалист от НБА получи контузия и напусна терена с охлузване. Загубата на Бонга не промени с нищо третата победа от последните четири мача. Букър впечатли отбора на Ласо с 22 точки

Байерн Мюнхен – Цървена звезда Белград 74:66 (32:27)

Най-добрият реализатор в Мюнхен: Букър (22 точки), Ибака (12), Обст (9)
Най-добри реализатори за Белград: Смарт (13 точки), Боломбой (11 точки), Недович (10 точки)