събота, април 27, 2024
HomePremier LeagueПремиера с цел с история: Вернер благодари на съотборниците си

Премиера с цел с история: Вернер благодари на съотборниците си

С първия си гол с фланелката на Тотнъм Тимо Вернер постави началото на обрата срещу Кристъл Палас на Оливер Гласнер. Друга сцена му беше по-лесно да понесе

Откакто играе за Тотнъм, той е станал много по-щастлив, заяви Тимо Вернер в средата на февруари. И наистина, може поне да се спекулира дали 57-кратният национал щеше да вкара гола, който отбеляза срещу Кристъл Палас в събота, през първата половина на сезона с фланелката на РБ Лайпциг.

Фактът, че той вкара за първи път за „шпорите“ в 77-ата минута, когато насочи в мрежата ниско центриране от Бренън Джонсън, за да направи 1:1 и да обърне мача, имаше предистория: През първото полувреме, в което „шпорите“ почти не бяха успели да се разпишат, Вернер небрежно пропусна страхотен шанс. След като нахлу сам срещу вратаря Сам Джонстън почти от половината на терена, той напразно се опита да го заобиколи

„Щеше да е ужасно, ако бях пропуснал два такива шанса „

Но Вернер отказа да се разколебае – отчасти благодарение на съотборниците си. „На полувремето те застанаха зад мен и ми казаха просто да продължа“, каза Вернер след домакинската победа с 3:1, която Кристиан Ромеро (80′) и капитанът Хеунг-Мин Сон (88′) направиха перфектна. „Винаги се чувствам страхотно, когато имаш група около себе си, която не казва нищо. Те ме подкрепяха и това помогна на мен и на целия отбор. Щеше да е ужасно, ако бях пропуснал два такива шанса в един мач.“

Вернер за последен път вкара на 28 октомври при победата на Лайпциг с 6:0 над 1. ФК Кьолн, като в този случай се разписа от дузпа. Във Висшата лига бившият специалист на „Челси“ вкара за единадесети път в 62-рото си участие. Треньорът Анже Постекоглу, който през следващите седмици все още ще бъде без нападателя Ричарлисон, похвали своя наемник за „много доброто представяне“. Вернер беше „постоянна заплаха“ за гостите под ръководството на новия треньор Оливер Гласнер.

Макар че вече са отстранени от всички състезания за купата, „шпорите“ все още се борят за място в Шампионската лига в първенството. В оставащия един мач до края на първенството те изостават на пет точки от четвъртия Астън Вила, който спечели с 3:2 в Лутън Таун – и е следващият съперник на Тотнъм следващата неделя.