петък, май 17, 2024
HomeLa LigaАубамеянг отново вкара, но жокерът Дембеле направи страхотно шоу

Аубамеянг отново вкара, но жокерът Дембеле направи страхотно шоу

Трета поредна победа, четири гола за трети пореден път: Барселона сърфира на впечатляваща вълна от еуфория, на която в неделя успя да се качи най-вече жокерът Дембеле.

В крайна сметка двама бивши играчи на Дортмунд направиха разликата за Барселона и са отговорни за нарастващата еуфория около „Камп Ноу“. Кривата на формата на Барса показва стръмна възходяща тенденция, която също е тясно свързана с името на Аубамеянг. Габонецът вкара три пъти в последните три поредни победи в лигата – три пъти при победата с 4:1 във Валенсия, веднъж при победата с 4:2 в Неапол и веднъж при победата с 4:0 срещу Билбао в неделя вечер, въпреки че този път шоуто открадна неговият съотборник Дембеле.

Барса дълго време се бореше срещу дълбоките и добре организирани баски, а Гави пропусна единствения голям шанс след 18 минути. Така се наложи да се използва стандарт: Пике насочи корнер отляво към напречната греда, а Аубамеянг се възползва от отскочилия удар (37.). Отварачката за консерви, която преди всичко позволява на пространствата да станат по-големи.

След почивката обаче двигателят на Барселона продължаваше да буксува, поради което Хави направи двойна смяна след 67 минути – и се оказа, че има златно докосване. Влезлият като резерва Френки де Йонг направи играта бърза и подаде топката на Дембеле, също резерва. Дембеле веднага излезе един на един и стреля в горния ъгъл от остър ъгъл – ударът се отби от гредата и влезе във вратата (73-та минута). На „Камп Ноу“ празнуваха Дембеле, всички негови колеги дойдоха да го поздравят, а Шави също приветства французина.

Джокерите на Шави удрят, удрят и удрят

Двете асистенции на

Дембеле преди третия и четвъртия гол показаха, че той отново е влязъл във футбола: в 90-ата минута Дембеле беше намерен отдясно със странично движение, след успешно единоборство той пресече по маслено мек начин към Луук де Йонг (Жокера, разбира се), който само трябваше да кимне. Три минути по-късно Дембеле изненада всички, като не потърси танц отдясно, а премина директно. Топката стигна до Депай (Жокер, разбира се) в петметровата зона и той я избута над линията.

4-0 означава трета поредна победа, трети пореден мач с четири гола. Нищо чудно, че на „Камп Ноу“ отборът бе посрещнат с бурни овации. С 45 точки каталунците заемат четвърто място, но с един мач преднина все още могат да изпреварят Реал Бетис (46). Следващата неделя високата форма на Барса ще бъде подложена на изпитание при гостуването на ФК Елче.