събота, април 27, 2024
HomeLa LigaОт 0:2 до 3:2 за девет минути: Барса спечели късно срещу Виго

От 0:2 до 3:2 за девет минути: Барса спечели късно срещу Виго

ФК Барселона изглеждаше на път да претърпи първото си поражение за сезона срещу Селта Виго. Късното двойно попадение на Левандовски и решителният гол на Жоао Кансело обаче обърнаха мача с главата надолу

След две победи с по 5:0 над Реал Бетис Севиля и Роял Антверпен, Барселона се изправи пред следващата си уж задължителна задача в първенството. Срещу Селта Виго, която успя да събере само четири точки в първите си пет мача, Барса дори имаше възможност да скочи на върха в таблицата поне за една нощ.

Задачата обаче бързо се оказа неприятна за отбора на Хави, който привлече Маркос Алонсо, Ориол Ромеу и Феран Торес на мястото на Балде, Гави и Рафиня. Гостите направиха пространството в центъра изключително тясно и почти нищо не си позволяваха. След като спечелиха топката, те бързо се насочиха към вратата. Яго Аспас пропусна с удар след 18 минути, но само минута по-късно Странд Ларсен даде заслужена преднина на Виго (19 минута).

Celta Vigo допуска малко – и 2:0

Барса имаше повече положения в играта, но почти никакви шансове. През първото полувреме единствено Жоао Феликс пропусна от 15 метра в обещаваща позиция (23-та). От друга страна, вторият гол почти трябваше да бъде отбелязан. Тер Стеген спаси опасен удар с глава на Странд Ларсен в краката на де ла Торе, който обаче от дванайсет метра прати топката в аут (41-ви).

Xavi реагира на почивката и смени защитата от четирима на трима души. Първоначално обаче гостите останаха по-опасният отбор, без да имат големия шанс. Едва в 57-ата минута стражът на Виго Иван Вияр трябваше да направи първото усилие, когато спаси далечен удар на Араужо. След грешка на Ристич Феран Торес имаше чудесен шанс да изравни малко след това, но не успя да го направи (64-та), а малко по-късно (67-та) удари външната страна на мрежата.

Контраатаките на Виго станаха малко по-редки, но те продължаваха да идват. Удар на Бамба беше спасен от тер Стеген (71), но в 76-ата минута след прекрасен пас на Яго Аспас именно резервата Дувикас покачи на 2:0 – също защото сигурността на домакините беше всичко друго, но не и добра.

81-ва, 85-та, 89-та: Барса обръща мача

Барса обаче далеч не беше приключила. В заключителните етапи „блаугранас“ направиха впечатляващ обрат. Първо това беше бърз двоен удар на Левандовски, първо с акробатичен лоб (81-ви), а след това от десет метра след пас от Жоао Кансело (85-ти), който доведе до изравняването. След това се разписа самият Жоао Кансело, който от близко разстояние прехвърли Гави, за да направи резултата 3:2 (89.).

Гостите имаха още един добър шанс, в лицето на Мингес от всички. Но бившият юноша на Барселона за малко не успя да изравни от дванадесет метра (90.+3). В крайна сметка „блаугранас“ успяха да празнуват, въпреки че дълго време не изглеждаше, че ще го направят.

Следващият мач на ФК Барселона е във вторник (21.30 ч.) при гостуването на RCD Майорка. Селта Виго ще бъде домакин на Депортиво Алавес в четвъртък (19.00 ч.).