вторник, април 30, 2024
HomePremier LeagueОтново твърде безобидно далеч от дома: Ман Юнайтед е без победа далеч...

Отново твърде безобидно далеч от дома: Ман Юнайтед е без победа далеч от дома за четвърти пореден път

Пореден неуспех за Манчестър Юнайтед. Червените дяволи допуснаха петото си поражение навън за сезона при загубата с 2:1 в Нотингам

„Сигурен съм, че оттук нататък ще вкарва повече голове“, каза Ерик тен Хаг за Расмус Хьойлунд на пресконференцията преди гостуването в Нотингам след дебютния му гол при победата с 3:2 над Астън Вила във Висшата лига.

Засега обаче датчанинът не може да потвърди това изказване: 20-годишният футболист не беше на разположение поради заболяване. Вместо това Антони започна отдясно, Гарначо се прехвърли отляво, а Рашфорд зае мястото на Хьойлунд в центъра на атаката

Удар на Ван-Бисака, символизиращ безпощадност

Фактът, че „червените дяволи“ бяха сложили край на негативната си серия (четири мача без победа във всички състезания) на Боксинг дей, почти не се забелязваше на терена. Те изобщо не успяваха да намерят решения срещу галантната преса на домакините в средата на терена и затова успяха да отправят само един удар към целта през първите 45 минути – финалът беше емблематичен за усилията им в атака: Уан-Бисака стреля от далечна дистанция, но топката се озова в ръцете на Търнър (33′).

Въпреки че „трикольорите“ отправиха шест удара, те бяха също толкова безобидни: на Онана не се наложи да се намесва сериозно. Поради тази причина отборите се прибраха в съблекалнята без голове след много тежко първо полувреме.

Домингес повежда с премерен финал

На първо време нищо не се промени след подновяването на играта, докато изведнъж стълбът не се разклати: Далот заби топката в десния стълб от разстояние (55′) – събуждане за Ман Юнайтед? Съвсем не!

След кратка емоционална фаза (три жълти картона за три минути) топката се озова в собствената им мрежа. В края на спретнато изпълнена акция Домингес вкара в левия ъгъл (64′). Манчестър се опита да отговори, но с изключение на неуспешния удар от воле на Гарначо, остана до голяма степен безобиден (67′)

Turner предотврати късен изравнителен гол

Поради това не беше изненадващо, че изравнителният гол беше резултат от грешка на Търнър: вратарят, който вече беше показал проблеми с топката през целия мач, отигра топката в краката на Гарначо. Последният запази обзор за голмайстора Рашфорд (78′) – това беше първият гол на гостите от края на ноември (3:0 във ФК Евертън).

Радостта от гола обаче не продължи дълго. След като Търнър парира далечен изстрел на Ериксен, Гибс-Уайт успешно завърши директна контраатака от границата на наказателното поле (82′) – 2:1. Това трябваше да бъде и крайният резултат, тъй като Търнър успя да отрази отклоненото воле на Бруно Фернандес над напречната греда в единадесетте минути на продължението (90.+5).

Нотингам празнува първа победа срещу Ман Юнайтед от 1994 г. насам

Това беше първият случай, в който Ман Юнайтед, който остава в застой на седмото място, загуби състезателен мач срещу „хитрите дървета“ от 1994 г. насам и ги остави без победа далеч от дома за четвърти пореден път. От друга страна, Нотингам спечели известно пространство за дишане в битката за изпадане с втората си поредна победа.

Неудобните дървета се изправят срещу Блекпул в турнира за Купата на Англия в неделя (15:00 ч.). Манчестър Юнайтед приема Уигън в понеделник (21:15 ч.).