петък, април 19, 2024
HomePremier LeagueОтново вълнение в надпреварата за шампионата? Сити се препъна в Саутхемптън

Отново вълнение в надпреварата за шампионата? Сити се препъна в Саутхемптън

Походът на Манчестър Сити засега е спрян. Равенството 1:1 в Саутхемптън означава също, че Ливърпул може отново да се включи в надпреварата за шампионската титла.

Познатото господство на шампионите в топката все още приличаше повече на рутина, когато Саутхемптън заобиколи натиска на Сити в началото и поведе чрез прекрасен изстрел извън кутията от десния бек Уокър-Питърс (7). Преднина, която беше напълно заслужена до почивката.

Светците трябваше да инвестират много, но затрудниха гостите си. Сити не създаде почти никакви шансове и имаше късмет, че Броя беше извън игра за предполагаемото 2:0 (23.). Момчетата на Гуардиола се засилиха едва в края на първото полувреме, когато Стърлинг пропусна два страхотни шанса (35-и, 38-и).

Съботният мач остана изключително свеж и след смяната на края, тъй като Саутхемптън видя своя шанс и можеше да направи 2:0 чрез Беднарек (46-и, 54-и) и Броя (53-и, 54-и), докато Сити изравни чрез Родри (48-и, 59-и).

Светиите също имат късмет с алуминий

Понякога дори отборът на Гуардиола се нуждае от почивка: Лапорт се освободи динамично след центриране на Де Бройне от свободен удар и насочи неспасяемо в късия ъгъл – 1:1 (65.).

Впоследствие изравнителят забележимо превключи. Домакините трябваше да благодарят на два пъти (Де Бройне, 70 г.; Габриел Жезус, 72 г.), за да избегнат изоставането си. И въпреки че Саутхемптън вече нямаше шанс за победа, отборът на Ралф Хазенхютл успя да удържи равенството 1:1.

Най-вече зависи от Ливърпул

Загубата на точка от „светците“ означава, че Сити вече е на дванадесет точки пред най-близките си съперници Ливърпул след 23-ия ден, въпреки че са изиграли два мача по-малко. Теоретично „червените“ изостават само с шест точки при идеална ситуация.