петък, май 3, 2024
HomePremier League90.+3! Жокерът Рашфорд изстреля МанЮнайтед на 4-то място

90.+3! Жокерът Рашфорд изстреля МанЮнайтед на 4-то място

В Висшата лига надпреварата за 4-то място е особено напрегната, а при домакинството си на Уест Хем Манчестър Юнайтед имаше възможност да спечели важни точки – и го направи в края на продължението благодарение на резервата Маркъс Рашфорд.

Ралф Рангник направи само една промяна в сравнение с поражението с 3:1 от ФК Брентфорд: Линдельоф, чийто дом беше разбит по време на мача – семейството му се беше барикадирало в една стая – липсваше в състава. Магуайър започна на негово място и носеше капитанската лента.

В мача с шест точки в битката за четвъртото място отначало се случи изненадващо малко, като нито един от двата отбора не отбеляза гол през първото полувреме. Юнайтед имаше повече от играта и странни атаки, но Ареола така и не беше сериозно тестван. Зума предизвика кратко вълнение, когато събори Кристиано Роналдо в наказателното поле, но свирката на Джонатан Мос остана безмълвна (36-ата минута).

Varane sniffing at the lead

След подновяването на играта Ман Юнайтед станаха все по-смели и след 50 минути Фред отправи първия си удар към вратата на „чуковете“, но Ареола спаси страхотно опита на бразилеца. Уест Хем се вдъхновиха от това и скоро след това сами опитаха нещо. Боуен стреля от единадесет метра вдясно от външната мрежа (54.). Атаките ставаха все по-решителни, а Варан се докосна до преднината с глава след корнер на Алекс Телес (58.).

Дълго време обаче не се случваше нищо и Рангник извади на показ целия си атакуващ потенциал с Рашфорд, Кавани и Марсиал. Смелият подход в заключителната фаза едва не беше наказан, когато Соучек след корнер отляво стреля с глава покрай вратата (87-и). Почти на контраатака Кристиано Роналдо пробва за ManUnited, но Ареола спаси (90-та).

Всичките трима жокери се убождат

Червените дяволи успяха да отбележат победата с последното действие в мача – и трите жокера бяха замесени: Марсиал подаде на Кавани от лявата страна на наказателното поле, уругваецът игра равностойно и прецизно през петте метра. Рашфорд нахлу и просто трябваше да избута топката над линията (90.+3) – „Олд Трафорд“ беше обърнат с главата надолу!

Манчестър Юнайтед си осигури важните точки в последната секунда и изхвърли Уест Хем от четвъртото място. След международната пауза отборът на Рангник ще играе с Мидълзбро в турнира за Купата на Англия (4 февруари, 21:00 ч.).