hétfő, április 29, 2024
HomePremier LeagueIsmét izgalom a bajnoki versenyben? A City botlott a Southamptonban

Ismét izgalom a bajnoki versenyben? A City botlott a Southamptonban

Manchester City vesszőfutása egyelőre megállt. A Southamptonban elért 1-1-es döntetlen azt is jelenti, hogy a Liverpool esetleg újraindíthatja a bajnoki versenyt.

A bajnokok megszokott labdabirtoklása még inkább rutinszerűnek tűnt, amikor a Southampton korán kijátszotta a City presszingjét, és a jobbhátvéd Walker-Peters (7.) szép külsővel szerzett vezetést. A szünetre megérdemelt előny.

A Szentesnek sokat kellett befektetnie, de megnehezítette a vendégek dolgát. A City alig alakított ki helyzetet, és szerencséje volt, hogy Broja a feltételezett 2-0-nál (23.) leshelyzetben volt. Guardiola emberei csak az első félidő vége felé erősödtek meg, amikor Sterling két nagy lehetőséget is elpuskázott (35., 38.).

A szombat esti mérkőzés a térfélcsere után is rendkívül üdítő maradt, hiszen a Southampton megragadta a lehetőséget, és Bednarek (46., 54.), valamint Broja (53., 54.) révén 2-0-ra is vezethetett volna, mivel a City Rodri (48., 59.) révén egyenlített.

Nagyon frissítő maradt a mérkőzés a térfélcsere után is.

A Szenteknek is szerencséjük van az alumíniummal

Néha még egy Guardiola-csapatnak is szüksége van egy-egy pihenő labdára: Laporte De Bruyne szabadrúgás utáni keresztlabdája után dinamikusan tört felszabadított, és megállíthatatlanul a rövid sarokba fejelt – 1:1 (65.).

A kiegyenlítő ezután észrevehetően átkapcsolta a kapcsolót. A hazaiaknak kétszer is meg kellett köszönniük a kapufának (De Bruyne, 70.; Gabriel Jesus, 72.), hogy ne kerüljenek hátrányba. És bár a Southamptonnak már nem volt esélye a győzelemre, Ralph Hasenhüttl csapatának sikerült megtartania az 1-1-es döntetlent.

Most a Liverpoolon a sor

A Szenteknél elvesztett pont azt jelenti, hogy a City a 23. játéknap után tizenkét ponttal előzi meg legközelebbi riválisát, a Liverpoolt, pedig két meccsel kevesebbet játszott. Elméletileg a vörösök ideális helyzetben mindössze hat pont a lemaradásuk.