четвъртък, май 2, 2024
HomePremier LeagueОдегаард вкарва скоба: Арсенал печели и третия мач

Одегаард вкарва скоба: Арсенал печели и третия мач

ФК Арсенал спечели третия си мач в лигата за сезона и направи перфектен старт на сезона. Севернолондончани доминираха в промотирания АФК Борнемут и временно се изкачиха на върха на таблицата.

След по-малко от четвърт час игра Арсенал вече водеше с 2:0: капитанът Одегаард беше отговорен за головете и в двата случая. Първо изтърва страхотната солова акция на Габриел Жезус (5.), а след това открадна топката от бразилеца и вкара гол (11.). Но никой в „артилеристите“ не се обиждаше – в крайна сметка севернолондончани бяха на победния път още в началото.

Гостите, тренирани от Микел Артета и непроменени от поражението с 4:2 от Лестър Сити, не позволиха нищо да се случи и доминираха с футбол. През първото полувреме Борнемут дори не създаде проблеми за вратаря Рамсдейл.

Saliba вкарва прекрасен удар в ъгъла

Вишниците започнаха по-добре втория период и най-накрая имаха шанс след грешка на Рамсдейл. Lerma стреля явно над (51.). Салиба се справи по-добре от другата страна: централният защитник изпрати топката в ъгъла (54-та минута) и Арсенал отново получи първия си шанс за полувремето.

Fortan донякъде изравни действието. Подобрените домакини от Борнемут дадоха всичко от себе си, но не успяха да се противопоставят на „артилеристите“. Както и при 0:4 в ManCity, промотираната страна не успя да отбележи, като свободният удар на Таверние едва не се получи (86.). На Арсенал беше отказан и още един гол – този на Габриел Жезус в 72-ата минута беше признат от ВАР заради засада. Така крайният резултат е 3:0 за убедителния отбор на Артета.

ФК Арсенал ще бъде домакин на ФК Фулъм следващата събота (18:30 ч.) в градски двубой. Във Висшата лига Борнемут трябва да се изправи срещу следващата тежка категория: Ливърпул в 16:00 ч.