szerda, május 1, 2024
HomePremier LeagueÖdegaard duplázott: az Arsenal a harmadik meccsét is megnyerte

Ödegaard duplázott: az Arsenal a harmadik meccsét is megnyerte

Az Arsenal FC harmadik bajnoki mérkőzését is megnyerte a szezonban, és tökéletesen kezdte a szezont. Az észak-londoniak a feljutott AFC Bournemouth otthonában domináltak, és átmenetileg feljöttek a tabella élére.

Negyedórája sem telt el a mérkőzésnek, amikor az Arsenal már 2-0-ra vezetett: a kapitány Ödegaard mindkét alkalommal a gólokért volt felelős. Előbb Gabriel Jesus remek szólóját porolta le (5.), majd ellopta a labdát a braziltól és duplázott (11.). De az Ágyúsoknál senki sem haragudott – elvégre az észak-londoniak már korán győzelmi pályára álltak.

A Mikel Arteta által edzett, a Leicester City elleni 4-2-es vereséghez képest változatlanul maradt vendégek nem engedtek ki semmit, és birtoklófutballal domináltak. A Bournemouth még az első félidőben sem okozott gondot Ramsdale kapusnak.

Saliba egy csodálatos lövést csavart a sarokba

A második harmadot a Cherries kezdte jobban, és egy Ramsdale-hiba után végre volt esélyük. Lerma egyértelműen fölé lőtt (51.). A másik oldalon Saliba járt jobban: a középhátvéd szögletre küldte a labdát (54.), az Arsenal pedig a félidő első lehetőségével ismét betalált.

Fortan némileg ellaposította az akciót. A feljavult hazai Bournemouth mindent beleadott, de nem sikerült szúrnia ez ellen az Ágyúsok ellen. Akárcsak a ManCitynél elszenvedett 0:4-nél, a feljutó csapat sem tudott gólt szerezni, Tavernier szabadrúgása szűken mellé ment (86.). Az Arsenaltól egy újabb gólt is megtagadtak, Gabriel Jesus 72. percben szerzett gólját a VAR offside miatt érvénytelenítette. A végeredmény így 3-0 lett a meggyőző Arteta-csapat javára.

Az Arsenal FC jövő szombaton (18:30) a Fulham FC-t fogadja a városi párharcban. A Premier League-ben a Bournemouthnak a következő nehézsúlyú ellenféllel, a Liverpoollal kell megküzdenie 16 órakor