събота, април 20, 2024
HomeSerie AМоуриньо в червено и пропиляване на шансове: Roma отстъпва на Bergamo

Моуриньо в червено и пропиляване на шансове: Roma отстъпва на Bergamo

В неделя вечерта Рома трябваше да признае поражението си от Аталанта Бергамо. Въпреки най-добрите възможности AS падна без гол и загуби треньора си Жозе Моуриньо, който беше изгонен

Треньорът на Рома Жозе Моуриньо направи три промени след победата с 2:0 над HJK Хелзинки: Абрахам, Челик и Смолинг влязоха на мястото на Белоти, Карсдорп и Вина. Четвъртата промяна не беше направена. Тъй като Дибала, който трябваше да играе в загрявката, трябваше да се оттегли в кратък срок, ветеранът Матич остана в стартовия състав.

Треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини промени половината от стартовата си единайсеторка в сравнение с разочароващото равенство 1:1 срещу US Cremonese: Околи, Сопи, Малиновски, Лукман и Мюриел остават извън групата. Вместо тях започнаха Скалвини, Маеле, Едерсон, Пасалич и Хьойлунд.

Scalvini прецизен, Abraham отчаян

В една трудна начална фаза домакините влязоха по-добре в играта, но не бяха особено опасни. Тъжна кулминация на първите 30 минути: Сблъсък между Демирал и неговия пазач Мусо, който трябваше да напусне терена (6.). Той бе заменен от ветерана Спортиело, който в 35-ата минута видя как младокът Скалвини вкарва за 1:0 за Бергамо с много добре обмислен удар от дистанция.

Събуждане за Джалоросите, които бяха много по-решителни и имаха първия си шанс чрез Абрахам в 41-ата минута. Но англичанинът просто се размина с топката. Но това не беше всичко: само няколко секунди по-късно Ибанес не успя да преодолее Спортиело, а след това Абрахам пропусна третия си първокласен шанс в рамките на четири минути, когато времето изтече, и подпечата преднината на Ла Деа на почивката.

Zaniolo пада, Моуриньо лети

След смяната на краищата се разви пикантната топ игра, която човек би желал още от самото начало. Бяха изминали десет минути, когато Заниоло падна срещу Околи и поиска дузпа (55-та). Но съдията Даниеле Чифи правилно не я даде – и по този начин разстрои Жозе Моуриньо дотолкова, че той сам си изкара червен картон след някои категорични оплаквания (57-ата минута).

Малко след това спортът отново излезе на преден план: първо Абрахам спаси Челик от автогол на линията (61-ва минута), а след това Ибанес за малко не успя да изравни след ъглов удар (67-ва минута). След това „джалоросите“ натиснаха за изравнителен гол, но дълго време нямаше реални шансове в мача, който беше изпълнен с напрегнати размени и много жълти картони.

Едва в 87-ата минута кръст намери резервата Шомуродов, но той от близко разстояние насочи топката покрай вратата. Първа победа на Бергамо като гост на Рома от 2019 г. насам.

След международната пауза Аталанта е домакин на AC Флоренция на 2 октомври (18:00 ч.). Рома е домакин на Интер Милано на 1 октомври (18:00 ч.).