четвъртък, март 28, 2024
HomePremier LeagueЗавръщането на скандиранията на Виейра: Арсенал защитава впечатляващо 1-ото място

ФК Арсенал спечели заслужено с 3:0 домакинството си на ФК Брентфорд, който преди това не беше побеждавал в домакинските си мачове. Акцентът е поставен от мъж с често срещано име в Северен Лондон.

Не само че ФК Брентфорд не е губил мач у дома досега, но и разгроми с 4:0 Манчестър Юнайтед, срещу който Арсенал претърпя първото си поражение. Само след две минути обаче дръзкият водач на „пчелите“ едва не поведе, но Мартинели не успя да уцели правилно топката в отлична позиция за завършване.

Впоследствие се разви динамичен, равностоен мач, в който двата отбора понякога атакуваха активно, понякога се прикриваха на контраатаки – и почти не позволяваха на противниците си да намерят своята игра в нападение. Артилеристите бяха по-настойчиви, а Салиба (след корнер в 17-ата минута) и Габриел Жезус (след кръст в 28-ата минута) им осигуриха заслужена преднина от 2:0 на почивката.

Арсенал привлече най-младия играч във Висшата лига

След подновяването на играта момчетата на Артета продължиха оттам, откъдето бяха тръгнали. Габриел Жезус се развихри в бразилски стил, а Фабио Виейра вкара мечтан гол от 25 метра за 3:0 (49-и). Блокът на гостите се радваше бурно и излезе да играе: заради приликата в имената феновете на Арсенал веднага разгърнаха скандиранията си за клубната легенда Патрик Виейра.

Докато защитната скала Салиба чистеше отзад, Сака (66.) и Габриел Жезус (86.) пропуснаха да се разпишат още по-силно – както и Жокер Дамсгаард от другата страна при единоборство с Рамсдейл, за да изравни резултата (71.). В заключителните етапи „пчелите“ отново обсадиха наказателното поле на гостите, които въпреки това удържаха безпроблемно и замениха Итън Нванери (15 години и 181 дни), най-младия играч в историята на Висшата лига до момента.

Точка за преследващия дует

Първото домакинско поражение на „пчелите“ беше категорично и заслужено, тъй като ФК „Арсенал“ (18 точки) си осигури първото място, изпреварвайки по впечатляващ начин „Манчестър Сити“ и съперника от Северен Лондон „Тотнъм“ (по 17).