неделя, май 5, 2024
HomeFootballМечтаният гол на Педро Поро е достатъчен: "Шпорите" изхвърлят "Бърнли" от ФА...

Мечтаният гол на Педро Поро е достатъчен: „Шпорите“ изхвърлят „Бърнли“ от ФА Къп

Тотнъм Хотспър изпълниха дълга си в турнира за Купата на Англия срещу Бърнли. Мечтаният гол на Педро Порро срещу промотирания отбор осигури на фаворитите прогрес

Тотнъм влезе в третия кръг на ФА Къп с четири победи от последните си пет мача, но се сблъска с две значителни кадрови загуби. Анже Постекоглу трябваше да се справя без двамата ключови играчи Сар и Сон, които отсъстваха съответно на Купата на Африка и Купата на Азия, в сравнение с победата над Борнемут с 3:1. Вместо тях започнаха Скип и Кулушевски, които помогнаха на „шпорите“ да доминират в мача, а Ричарлисон създаде първия наистина опасен завършек след две полушанции чрез Джонсън (11).

Амдуни изпусна изненадващото попадение

Бърнли се бореше да влезе в игра. Венсан Компани беше направил пет промени в отбора си от поражението с 3:2 от Астън Вила – включително отсъствието на контузения бивш играч на Гладбах Бейер – и представянето на Клеърс беше осезаемо. Минаха около 15-20 минути, преди гостите да станат по-компактни, а след това и самите те да станат опасни. Зарури подготви Амдуни с чудесен пас, но швейцарският играч се оказа твърде далеч зад Викарио (27′).

След неспокойното първо полувреме домакините излязоха от съблекалнята с гняв в стомаха и бяха решени да превърнат превъзходството си в нещо осезаемо през второто полувреме. Многобройни вълни от атаки се сринаха пред защитата на северноанглийския тим, но отново рядко представляваха такава заплаха като волето на Джонсън в 66-ата минута

Мечтаният гол на Педро Поро за следващия кръг

В заключителните етапи домакините отново засилиха натиска, натиснаха високо на терена и накрая бяха възнаградени с чудесна индивидуална акция. Педро Порро пое топката след изчистване на Мурич срещу Ал-Дахил и след няколко метра с чудесен далечен удар изстреля топката в далечния ъгъл, за да направи резултата 1:0 (78′).

Впоследствие фаворитите свалиха крака си от газта в последните минути, но все пак останаха по-опасният отбор. Сесеньон (86′) и Скарлет (87′) пропуснаха да вземат окончателното решение, преди лондончани действително да треперят отново в последните секунди на седемминутното продължение. Първо опитът на Делкроа беше блокиран в корнер, след което връхлитащият страж Мурич намери Амдуни, чийто артистичен завършек с пета мина малко покрай ъгъла (90,+7).

Тотнъм сега има известно време да си поеме дъх. Шпорите гостуват на Манчестър Юнайтед едва следващата седмица, в неделя, 14 януари (17:30 ч.). Бърнли дори приема Лутън ден по-късно (20:45 ч.)