péntek, május 3, 2024
HomeFootballPedro Porro álomgólja elég volt: a Spurs kiejtette a Burnley-t az FA-kupából

Pedro Porro álomgólja elég volt: a Spurs kiejtette a Burnley-t az FA-kupából

Tottenham Hotspur megtette a kötelességét az FA-kupában a Burnley ellen. Pedro Porro álomgólja a feljutó ellen biztosította az esélyesek továbbjutását

A Tottenham az utolsó öt meccséből négy győzelemmel jutott az FA-kupa harmadik fordulójába, de két jelentős személyi veszteséggel kellett szembenéznie. Ange Postecoglou a Bournemouth elleni 3-1-es győzelemhez képest kénytelen volt nélkülözni a két kulcsjátékost, Sarr-t és Son-t, akik az Afrika-, illetve Ázsia-kupán voltak távol. Helyette Skipp és Kulusevski kezdett, és segítettek a Spursnek uralni a játékot, Richarlison pedig két félszöglet után Johnson (11) révén az első igazán veszélyes befejezést is kialakította.

Amdouni kihagyja a meglepő vezetést

A Burnley nehezen lendült bele a játékba. Vincent Kompany öt változtatást eszközölt csapatában az Aston Villa elleni 3-2-es vereséghez képest – köztük a sérült ex-Gladbach játékos Beyer hiányát – és a Clarets teljesítménye érezhető volt. Körülbelül 15-20 percbe telt, mire a vendégek kompaktabbá váltak, majd maguk is veszélyessé váltak. Zaroury csodálatos passzal hozta helyzetbe Amdounit, de a svájci játékos túl messzire került Vicario mögé (27′).

Az eseménytelen első félidő után a házigazdák dühösen jöttek ki az öltözőből, és eltökélték, hogy a második félidőben kézzelfoghatóvá teszik a fölényüket. Számos támadáshullám omlott össze az észak-angliaiak védelmén, de ismét csak ritkán jelentettek akkora veszélyt, mint Johnson 66. percben lőtt röplabdája

Pedro Porro álomgólja a következő fordulóra

A záró szakaszban a házigazdák ismét fokozták a nyomást, magasan nyomtak, és végül egy csodálatos egyéni akcióval jutalmazták őket. Pedro Porro egy Al-Dakhil elleni Muric-szabadítás után felvette a labdát, és néhány méter után egy csodálatos távoli lövéssel a hosszú sarokba lőtte a labdát, ezzel kialakítva az 1:0-ás végeredményt (78′).

Az utolsó percekben következetesen levették a lábukat a gázról a favoritok, de így is ők maradtak a veszélyesebb csapat. Sessegnon (86′) és Scarlett (87′) is kihagyta a végső döntést, mielőtt a londoniaknak valóban újra meg kellett remegniük a hétperces hosszabbítás utolsó másodperceiben. Előbb Delcroix próbálkozását blokkolták szögletre, ami után a kirohanó Muric kapus Amdounit találta meg, akinek művészi befejezése sarokkal épphogy elszállt a szöglet mellett (90.+7).

A Tottenhamnek most van egy kis ideje levegőhöz jutni. A Spurs csak jövő héten, január 14-én, vasárnap (17.30) fogadja a Manchester Unitedet. A Burnley még a Lutont is fogadja egy nappal később (20.45pm)