четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AЛаутаро Мартинес се грижи за успешния старт на сезона за Интер

Лаутаро Мартинес се грижи за успешния старт на сезона за Интер

Интер Милано стартира успешно сезона си. Лаутаро Мартинес беше в основата на решаващия фактор за победата с 2:0 над AC Monza. Вторият гол на капитана беше подготвен от завърналия се в игра

През лятото в Интер Милано настъпиха много сътресения след поражението във финала на Шампионската лига. Наред с други, клубът напуснаха постоянният страж Онана (в Ман Юнайтед), Скриняр (ПСЖ), Брозович (Ал-Наср), Дзеко (Фенербахче) и Лукаку (обратно в Челси след отдаване под наем). В стартовата единадесеторка за откриването на сезона срещу Монца бяха включени двама нови – и двамата от Бундеслигата: Зомер беше вратар, а Тюрам започна в атака. Арнаутович и капитанът на Германия до 21 години Бисек първоначално бяха на пейката.

Лаутаро Мартинес нанесе ранен удар

Но след това светкавичното начало бе осигурено от стар познайник, макар и в малко по-нова роля. Лаутаро Мартинес, към момента капитан, отбеляза първия гол в мача след хубаво движение на Барела и Дъмфрис (8-а минута).

Интер беше отборът, който доминираше в играта и се опитваше да излиза напред чрез активните си играчи Дъмфрис и Димарко. Въпреки това нерадзурите не тръгнаха последователно към втори гол, като далечен удар на Димарко покрай вратата беше една от по-опасните акции (30.).

Inter нямаше реален натиск. Гостите, в чийто състав започнаха бившите играчи на Милан д’Амброзио и Галиардини, просто не създадоха достатъчно положения. Зомер до голяма степен беше бездействен, с изключение на безобидния удар на Галиардини (22.).

Монца се подобри

Това се промени през второто полувреме, тъй като гостите от района на Милано започнаха по-активно и натискът върху Зомер се увеличи – Калханоглу (48-и) и Дармиан (50-и) също трябваше да блокират решително, за да предотвратят изравняването.

Много малко се получи от страна на Интер в тази фаза. Далечен удар на Димарко прелетя малко над вратата (53.), но иначе имаше прилично разпръскване в нападение на „нерадзурите“.

Главният удар на Арнаутович доведе до решение

Това се промени едва след 67-ата минута, когато Арнаутович се завърна на „Джузепе Меаца“ след 13 години. 34-годишният австриец беше оживяващ елемент и малко по-късно пряко участва в решението. След центриране от корнер на нападателя Лаутаро Мартинес опъна топката на втора греда (76).

Мачът беше решен – а стартът на сезона за Интер беше успешен въпреки сътресенията. В заключителната фаза дебют направи и Бисек (84-та). В добавеното време Зомер спаси удара на Капрари от остър ъгъл, за да запази резултата на нула.

Нерадзурите ще играят отново след повече от седмица в Каляри Калчо в понеделник вечер (20.45 ч.). Монца вече се изправя срещу ФК Емполи в събота (18.30 ч.).