Site icon Sports of the Day

Лаутаро Мартинес се грижи за успешния старт на сезона за Интер

Интер Милано стартира успешно сезона си. Лаутаро Мартинес беше в основата на решаващия фактор за победата с 2:0 над AC Monza. Вторият гол на капитана беше подготвен от завърналия се в игра

През лятото в Интер Милано настъпиха много сътресения след поражението във финала на Шампионската лига. Наред с други, клубът напуснаха постоянният страж Онана (в Ман Юнайтед), Скриняр (ПСЖ), Брозович (Ал-Наср), Дзеко (Фенербахче) и Лукаку (обратно в Челси след отдаване под наем). В стартовата единадесеторка за откриването на сезона срещу Монца бяха включени двама нови – и двамата от Бундеслигата: Зомер беше вратар, а Тюрам започна в атака. Арнаутович и капитанът на Германия до 21 години Бисек първоначално бяха на пейката.

Лаутаро Мартинес нанесе ранен удар

Но след това светкавичното начало бе осигурено от стар познайник, макар и в малко по-нова роля. Лаутаро Мартинес, към момента капитан, отбеляза първия гол в мача след хубаво движение на Барела и Дъмфрис (8-а минута).

Интер беше отборът, който доминираше в играта и се опитваше да излиза напред чрез активните си играчи Дъмфрис и Димарко. Въпреки това нерадзурите не тръгнаха последователно към втори гол, като далечен удар на Димарко покрай вратата беше една от по-опасните акции (30.).

Inter нямаше реален натиск. Гостите, в чийто състав започнаха бившите играчи на Милан д’Амброзио и Галиардини, просто не създадоха достатъчно положения. Зомер до голяма степен беше бездействен, с изключение на безобидния удар на Галиардини (22.).

Монца се подобри

Това се промени през второто полувреме, тъй като гостите от района на Милано започнаха по-активно и натискът върху Зомер се увеличи – Калханоглу (48-и) и Дармиан (50-и) също трябваше да блокират решително, за да предотвратят изравняването.

Много малко се получи от страна на Интер в тази фаза. Далечен удар на Димарко прелетя малко над вратата (53.), но иначе имаше прилично разпръскване в нападение на „нерадзурите“.

Главният удар на Арнаутович доведе до решение

Това се промени едва след 67-ата минута, когато Арнаутович се завърна на „Джузепе Меаца“ след 13 години. 34-годишният австриец беше оживяващ елемент и малко по-късно пряко участва в решението. След центриране от корнер на нападателя Лаутаро Мартинес опъна топката на втора греда (76).

Мачът беше решен – а стартът на сезона за Интер беше успешен въпреки сътресенията. В заключителната фаза дебют направи и Бисек (84-та). В добавеното време Зомер спаси удара на Капрари от остър ъгъл, за да запази резултата на нула.

Нерадзурите ще играят отново след повече от седмица в Каляри Калчо в понеделник вечер (20.45 ч.). Монца вече се изправя срещу ФК Емполи в събота (18.30 ч.).