събота, април 27, 2024
HomeChampions LeagueЛайпциг се бори с лошо решение - Брахим Диас вкара мечтан гол

Лайпциг се бори с лошо решение – Брахим Диас вкара мечтан гол

Липциг загуби първия мач от 16-ия кръг на Шампионската лига с 0:1 срещу Реал Мадрид. Поражение, което можеше да се избегне, тъй като РБ имаше редица добри шансове – и се бореше с ранно грешно решение

Мачът започна привидно перфектно за Лайпциг, тъй като Сеско се разписа с глава само след три минути. Флагът обаче беше вдигнат за засада. Не ставаше въпрос за голмайстора, който очевидно не беше в офсайд, а по-скоро Хенрихс беше в центъра на вниманието. Според съдиите той е бил в офсайд и е пречел на вратаря Лунин. Грешно решение, тъй като играчът на Лайпциг не е извършил никакво нарушение.

Неприятно начало за РБ, които не се оставиха да бъдат изхвърлени от курса и просто продължиха напред: Сеско първо не успя да преодолее Лунин (10-та), а десет минути по-късно вкара топката в страничната мрежа. Първоначално Реал стоеше компактно и чакаше контраатаки, които първоначално изобщо не се получаваха. Като цяло това не беше първото полувреме на белите и те почти не бяха опасни в атака. След добрите първи 20 минути обаче, с напредването на мача и отборът от Бундеслигата не успя да създаде повече възможности. В резултат на това отборите се оттеглиха на полувремето при нулево равенство.

Гол на Брахим Диас

Това беше краят на финалната офанзива на домакините и те имаха късмет, че Йоселу не направи 2:0 в самия край (90+4). Резултатът бе поражение с 1:0 за отбора на Роуз, който ще се изправи отново срещу Борусия Мьонхенгладбах в събота вечер в мач от горния кръг на Бундеслигата (18:30 ч.). На следващия ден мадридчани са домакини на своя „малък“ градски съперник Райо Валекано (14:00 ч.). Вторият мач ще се проведе на „Бернабеу“ на 6 март (21:00 ч.).