четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AКлючова фигура Рабио: Ювентус се противопостави на късен изравнителен гол в Монца

Ювентус Торино спечели драматично гостуването си на АС Монца с 2:1 в заключителните етапи, за да се придвижи напред в шампионската надпревара.

Ювентус, който имаше възможност временно да изпревари Интер на върха на таблицата в гостуването си на АС Монца, започна само с една промяна в сравнение с равенството 1:1 с Интер Милано. Алекс Сандро замени Ругани, който първоначално зае мястото си на пейката.

Рабио компенсира пропуска на Влахович

Старата госпожа доминираше в мача от самото начало и само след девет минути получи дузпа, от която Влахович не успя да се възползва и бе отказан от силното спасяване на Ди Грегорио (11′). Вратарят обаче не успя да направи нищо при последвалия корнер, тъй като Рабио насочи мощно с глава (12′). След това Юве се оттегли малко назад и позволи на домакините да излязат напред. Те обаче не направиха почти нищо с топката. За сметка на това след 30-ата минута гостите отново станаха по-опасни и трябваше да поведат с 2:0, но Гати успя да уцели напречната греда от два метра (34′).

През второто полувреме мина известно време, преди да се случи нещо, което си заслужава да се спомене. Едва в 65-ата минута Монца можеше да изравни чрез Колпани. Изглеждаше, че фаворитите ще продължат да побеждават, но изведнъж целият Бриантео се развесели. Кръстна топка на Карбони отскочи веднъж в петметровата зона и влезе в левия ъгъл. Шчесни не изглеждаше особено добре, когато допусна гола, но беше объркан от Дани Мота, който едва не влезе в контакт с топката точно пред вратата (90.+1).

Гати в края на мача – Юве отново в предни позиции

Juventus хвърли всичко напред и отговори бързо! По-малко от три минути след изненадващия изравнителен гол централният защитник Гати заби топката под напречната греда след асистенция на Рабио, за да осигури късен требъл за Старата госпожа (90.+4).

Ювентус Торино е домакин на SSC Napoli следващия петък (8 декември, 20:45 ч.), а AC Monza има следващ домакински мач два дни по-късно. След това CFC Генуа ще пътува до Ломбардия (15:00 ч.).