вторник, април 30, 2024
HomeLa LigaКарвахал е изгонен в деня на годишнината на Кроос: Реал стига само...

Карвахал е изгонен в деня на годишнината на Кроос: Реал стига само до равенство в Райо

Реал Мадрид завърши наравно 1:1 на терена на Райо Валекано в неделя. В 450-ия състезателен мач на Тони Кроос за „белите“ изпращането му в игра задълбочи тесните места в отбраната

Напълно естествено, Реал Мадрид беше фаворит в малкото градско дерби срещу Райо и още в началото се зае да оправдае тази си роля. Още в 3-ата минута Валверде разигра Жозелу, който се освободи след образцова контраатака и вкара за 1:0. Първоначално асистент-съдията беше отсъдил гол от аут, но VAR коригира това неправилно решение. Горчив гол за домакините и за новия им треньор Иниго Перес, тъй като преди контраатаката Райетас бяха пропилели чудесен шанс да отбележат

Наказанието на VAR връща Райо в играта

Петнадесетият отбор в таблицата след това се мъчеше да намали дефицита, който Йоселу почти увеличи след малко по-малко от 20 минути. Но бившият играч на Бундеслигата отново бе свирен и този път правилно, което позволи на Райо да изравни резултата на 1:1 минути по-късно. Камавинга отклони удар на Трехо, като го отклони над вратата с ръка, а бившият играч на Реал де Томас хумористично вкара последвалата дузпа в мрежата след намесата на VAR (27′).

За аутсайдерите, които напоследък бяха загубили шест поредни мача и в тях бяха допуснали пет поражения, изравнителният гол беше като гръдна жаба. Сега и двата отбора играха оживено и създадоха добри шансове. Все пак Валверде удари гредата с удар от воле (35′), а Лунин спаси удара на Алваро в късия ъгъл (43′), така че отборите се оттеглиха на почивката при резултат 1:1

Чуамени спаси – Кроос пропусна

След това

Tchouameni откри второто полувреме с безразсъден момент. Като последен човек той загуби топката от Алваро секунди след подновяването на играта, но след това успя да блокира опита му за удар и да поправи фалша си. Това, което първоначално изглеждаше като безпроблемно продължение на изключително забавното първо полувреме, за дълго време се оказа единственият акцент в един доста по-скромен период.

Докато Райо изглеждаше способен да се примири с равенството, Лос Бланкос рядко успяваше да създаде заплаха за изоставащите, въпреки включванията си в атака. След първия опит на Жозелу (59′), до 80-ата минута Кроос, който празнуваше 450-ия си състезателен мач за Реал Мадрид като резерва, сви хубав свободен удар към вратата, който Димитриевски успя да отрази

Карвахал изостря затрудненията на Реал

Това беше последният голям шанс за един доста слаб следобед от гледна точка на Реал, на който Карвахал, който също беше влязъл като резерва, сложи грозен край в продължението на мача: Той бе предупреден за оплакване в 90+3-ата минута, а само две завъртания по-късно се остави да бъде провокиран от Кике и удари леко с ръка. Доста театралното падане на Кике беше последвано от жълт картон, което означава, че и без това разредената защита на Реал ще остане без още един играч следващата неделя (21:00 ч.) срещу ФК Севиля.

Райо Валекано пък ще пътува до най-близкия съперник на „бланкос“ ден по-късно с по-пълен състав и успешен треньорски дебют на Иниго Перес в торбата. Раистите ще приемат ФК Жирона от 21:00 ч.